Vůz se nedá řídit, stěžuje si Maldonado

Williams se v Austrálii trápí, výkonnost monopostu FW35 zůstává za očekáváním a s ní také výsledky. Pastor Maldonado uvízl již v první části kvalifikace, a do závodu tak odstartuje z nelichotivé sedmnácté pozice.
Vůz se nedá řídit, stěžuje si Maldonado

Podle venezuelského pilota je současná situace Williamsu velmi vážná a připomíná tu ze sezony 2011, jenž byla pro britskou stáj nejhorší v celé její dosavadní historii. "Myslím si, že se tým vrátil zpět do formy, kterou měl před dvěma roky. Musíme pracovat opravdu tvrdě, abychom ty problémy vyřešili. Vůz se v tuto chvíli nedá řídit, potřebujeme pracovat. Tak to je," říká Maldonado.

Jedním z hlavních problémů Williamsu v Melbourne je, že se mechanikům nedaří nalézt správné nastavení: "Z nějakého důvodu se nám nepodařilo přizpůsobit náš vůz této trati, a to za jakýchkoliv podmínek. Byli jsme pomalí na mokru, stejně jako na suchu."

I tak ale zůstává Maldonado před prvním závodem sezony optimistický. "Rychlost pro zítřek vypadá daleko lépe, avšak kvalifikační rychlost je opravdu špatná," dodává Venezuelan.     

Další článek: Ralf Schumacher končí se závoděním