Vůz není příliš citlivý a snadno se nastavuje, pochvaluje si Kubica u Renaultu

Robert Kubica zatím není úplně spokojený s Renaultem R30, ale potěšilo ho, že na rozdíl od loňského BMW Sauberu je relativně snadné monopost nastavit.

Roberte, jaké jsou vaše pocity po dvou týdnech testů s R30?
Robert Kubica: "I když naše jízdy ovlivnilo počasí, hodně jsme pokročili, hlavně minulý týden v Jerezu, kdy jsme našli dobrý výkon. Je důležité, že vůz není příliš citlivý a je snazší najít dobré nastavení. V příštích testech budeme mít ještě pár dalších věcí, díky kterým se ve voze budu cítit ještě lépe a díky kterým zrychlí, ale určitě jdeme správným směrem."

Jak se vyvíjí váš vztah s týmem?
RK: "Už se cítím jako doma, je to příjemná skupina lidí. Než jsem přišel do Renaultu, měl jsem určitou představu a je to přesně tak, jak jsem očekával. Tým je velmi motivovaný a těší se na výzvu, která je před námi, abychom vrátili Renault na čelo startovního pole. Všichni tvrdě pracují a bylo hezké, že kluci v továrně zareagovali tak rychle, abychom měli včas pro Jerez změny, které jsme pro Valencii potřebovali."

Sledujete během testů ostatní týmy, nebo jste soustředěný na svou vlastní práci?
RK: "Nikdy jsem moc nehleděl na to, co dělají ostatní týmy. Jen se soustředím na svou práci, protože i když je vůz dobrý, vždy se dá vylepšit. Víceméně víme, co potřebujeme zlepšit a na to jsme soustředění. Ne na to, abychom byli ´králi´ zimních testů. Nicméně, stále je příliš brzy na hodnocení výkonnosti našich soupeřů. Vše, na čem záleží, je, abychom do Bahrajnu přijeli v co nejlepší formě."

Další článek: Fernandes: Až bude formule 1 globální, pojede se v Silverstonu noční závod

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00