Vůz Mercedesu bude v Německu částečně bílý. Podívejte se na první fotografie

Mercedes si v Německu připomíná 125 let v motorsportu a také 200. závod formule 1.

Mercedes byl na začátku své historie bílý. Stříbrné šípy se zrodily až v létě roku 1934 na Nürburgringu. Tehdejší sportovní šéf Mercedesu Alfred Neubauer potřeboval snížit hmotnost svých vozů. Podle pravidel mohla být maximálně 750 kg, ale vůz měl o 1 kg více. Neubauer z nechal z vozů odstranit nátěrovou barvu. Z původně bílých vozů se staly stříbrné.

Celý příběh má také českou stopu. Neubauer se narodil v Novém Jičíně, kde se také „nakazil“ láskou k automobilismu. Jeho rodný dům už nestojí, ale nedaleko jeho místa lze najít pomník. Muzeum Nového Jičína vydalo také poměrně obsáhlou knihu o životě a kořenech slavného rodáka – ke stažení

Další článek: Kuriózní incident: Autobus trefil a rozbil startovní světla

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.