Vůz McLarenu vyžaduje jezdecký styl, který Ricciardovi nesedí

Adaptace australského jezdce v McLarenu neprobíhá tak hladce, jak by si představoval. Podle šéfa týmu Andrease Seidla jsou na vině specifické nároky letošního vozu.
Foto:Getty Images / Mark Thompson
Vůz McLarenu vyžaduje jezdecký styl, který Ricciardovi nesedí | Foto:Getty Images / Mark Thompson

Ricciardovy začátky v McLarenu nejsou zcela hladké. Zkušený australský pilot zatím nestačí svému kolegovi Landovi Norrisovi. Ve voze si nevěří, nejistý je zejména při brzdění, a dosud nevyužil celý svůj potenciál v kvalifikačních jízdách.

Šéf McLarenu Andreas Seidl tvrdí, že McLaren dělá vše, co může, aby Ricciardovi pomohl. Problém prý tkví ve faktu, že vůz MCL35M vyžaduje velice specifický jezdecký styl.

„Myslím, že když se podíváte na začátek sezony, udělali jsme dobrý pokrok, co se přístupu vůči němu týče. Abyste ale mohli jet s tímto vozem opravdu rychle, musíte si přisvojit speciální jezdecký styl, který Danielovi nesedí.

Proto má problém dostat z auta vše a zajíždět kola, jaká by chtěl. Musíme jednoduše pracovat jako tým, vše analyzovat a poučit se. On se na druhou stranu musí adaptovat – pomáhá mu vidět, že vůz má potenciál.

My, jako tým, se zase pokusíme najít cesty, jak pro letošní vůz najít ten správný cit,“ řekl německý inženýr.

Sám Ricciardo po Grand Prix Monaka prohlásil, že tuší, v jakých oblastech na Norrise ztrácí.

„Viděl jsem rozdíly v datech, vím, proč je Lando v zatáčkách rychlejší. Nejsem si jistý, jestli to dokážu smazat. Ale uvidíme. Možná si ještě zvykám na letošní auto, jsem si také jistý, že i tým dělá, co může.

Mít takovou ztrátu je každopádně těžké. Samozřejmě budu dál pracovat v plném nasazení. Mít takovou ztrátu není dobrý pocit, ale je také fakt, že by mi neuškodilo dát si na pár dní oddych, abych veškeré analýzy nepřehnal. V minulosti jsem tu chybu udělal a nerad bych to opakoval,“ řekl jednatřicetiletý pilot.

Další článek: Smazání času po způsobení červené vlajky? FIA to zváží

10:59 | Ferrari je podle Binotta spokojené s vylepšením pohonné jednotky. Podle něj "...fungovala tak, jak jsme očekávali, a přinesla o něco vyšší výkon."
18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton