Vůz McLarenu vyžaduje jezdecký styl, který Ricciardovi nesedí

Adaptace australského jezdce v McLarenu neprobíhá tak hladce, jak by si představoval. Podle šéfa týmu Andrease Seidla jsou na vině specifické nároky letošního vozu.
Foto:Getty Images / Mark Thompson
Vůz McLarenu vyžaduje jezdecký styl, který Ricciardovi nesedí | Foto:Getty Images / Mark Thompson

Ricciardovy začátky v McLarenu nejsou zcela hladké. Zkušený australský pilot zatím nestačí svému kolegovi Landovi Norrisovi. Ve voze si nevěří, nejistý je zejména při brzdění, a dosud nevyužil celý svůj potenciál v kvalifikačních jízdách.

Šéf McLarenu Andreas Seidl tvrdí, že McLaren dělá vše, co může, aby Ricciardovi pomohl. Problém prý tkví ve faktu, že vůz MCL35M vyžaduje velice specifický jezdecký styl.

„Myslím, že když se podíváte na začátek sezony, udělali jsme dobrý pokrok, co se přístupu vůči němu týče. Abyste ale mohli jet s tímto vozem opravdu rychle, musíte si přisvojit speciální jezdecký styl, který Danielovi nesedí.

Proto má problém dostat z auta vše a zajíždět kola, jaká by chtěl. Musíme jednoduše pracovat jako tým, vše analyzovat a poučit se. On se na druhou stranu musí adaptovat – pomáhá mu vidět, že vůz má potenciál.

My, jako tým, se zase pokusíme najít cesty, jak pro letošní vůz najít ten správný cit,“ řekl německý inženýr.

Sám Ricciardo po Grand Prix Monaka prohlásil, že tuší, v jakých oblastech na Norrise ztrácí.

„Viděl jsem rozdíly v datech, vím, proč je Lando v zatáčkách rychlejší. Nejsem si jistý, jestli to dokážu smazat. Ale uvidíme. Možná si ještě zvykám na letošní auto, jsem si také jistý, že i tým dělá, co může.

Mít takovou ztrátu je každopádně těžké. Samozřejmě budu dál pracovat v plném nasazení. Mít takovou ztrátu není dobrý pocit, ale je také fakt, že by mi neuškodilo dát si na pár dní oddych, abych veškeré analýzy nepřehnal. V minulosti jsem tu chybu udělal a nerad bych to opakoval,“ řekl jednatřicetiletý pilot.

Další článek: Smazání času po způsobení červené vlajky? FIA to zváží

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00