Vůz Ferrari pro rok 2021 postaví Resta. Alfa Romeo už má náhradu

Simone Resta se má brzy vrátit do Ferrari, aby vedl projekt vozu pro rok 2021.
Vůz Ferrari pro rok 2021 postaví Resta. Alfa Romeo už má náhradu

Simone Resta pracoval u Ferrari od roku 2001, kdy přišel z Minardi. Postupně se z něj stal hlavní designer. K poslednímu květnu loňského roku Resta u Ferrari skončil a přešel k Alfě Romeo.

Nejsdnalo se samozřejmě o klasický přestup, protože Alfa Romeo má k Ferrari velmi blízko. 

Podle italského novináře Lea Turriniho, který má v Maranellu více než dobré kontakty, se Resta do Ferrari na konci léta vrátí. Bude mít pod palcem vůz pro revoluční rok 2021. 

Make F1 Great Again: jak bude vypadat královna motorsportu v roce 2021?

Make F1 Great Again: jak bude vypadat královna motorsportu v roce 2021?

Návrat Resty nedávno připustil také Mattia Binotto. „Vyhodnocujeme možnost, že by se v určitém okamžiku vrátil, ale ještě jsme o tom nerozhodli,“ řekl Binotto.

„Je pravda, že o tom uvažujeme, ale přemýšlíme také o tom, že by mohli přijít, nebo odejít jiní lidé. Organizace je vždy velmi dynamická, ale to je normální.“

Alfa Romeo už má náhradu

Resta má u týmu skončit ke konci měsíce. Alfa Romeo potvrdila, že od 1. srpna převezme roli technického ředitele jednačtyřicetiletý Jan Monchaux, který nyní působí jako šéf aerodynamiků. Monchaux přišel do Hinwilu vloni z Audi.

„Jsem potěšen, že se dostal do role technického ředitele,“ uvedl Vasseur. „Dosud odvedl skvělou práci a jsem přesvědčen, že bude schopen vést naši technickou skupinu a tým bude pokračovat v cestě vzhůru.“

Klepněte pro větší obrázek
Jan Monchaux

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Make F1 Great Again: jak bude vypadat královna motorsportu v roce 2021?

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.