Vůz Brawnu GP je nejlepší při brzdění, i proto v Británii ztrácel

Vše by se mělo změnit již na Nürburgringu.
Jenson Button jel do Silverstonu jako největší favorit na vítězství v závodě, i když věděl, že bude muset čelit náporu jezdců Red Bullu Racing. Během závodního víkendu ale přišlo velké zklamání, Brawn GP ztrácel podobně jako v Číně a Button získal jen tři body.

Důvodem je podle vedoucího jezdce šampionátu skutečnost, že se Brawnu v chladném počasí nedaří zahřívat pneumatiky, což bylo v Silverstonu umocněno vlastnostmi trati, která nenabízí místa tvrdého brzdění.

"Nevím, jestli jste sledovali posledních pár kol, když jsem byl za Rosbergem, ale brzdění je v současnosti nejsilnější stránkou našeho vozu. Při brzdění jsme lepší než red bully, ale tady (v Silverstonu) se nebrzdí. Nikdy tu netlačíte tvrdě na pedál, a to je jeden z důvodů, proč se nám nedařilo zahřát pneumatiky," vysvětlil Button.

Před domácím závodem Button řekl, že při nejhorším odjede z Británie s 16 bodovým náskokem v šampionátu jezdců. Nakonec se jeho výhoda v čele tabulky zmenšila na 23 bodů, takže zásadně zklamaný není, ale chce se co nejrychleji vrátit na první stupeň vítězů. To by mělo být díky charakteristikám Nürburgringu možné již v Grand Prix Německa.

"Ano, je to jeden z okruhů s nejtvrdším brzděním," řekl o Nürburgringu Button. "Jsou tam čtyři místa tvrdého brzdění a v Maďarsku také. Doufám, že bude horko, aby neměli (Red Bull) stejnou výhodu jako tady. Myslím, že to bude fantastické."

"My nebudeme ve výhodě, ale snad budeme spolu závodit a oba týmy předvedou dobrý výkon. Uvidíme, jak to dopadne."

I když je mu v tabulce šampionátu nejblíže Rubens Barrichello, největší obavy má Button z Vettela, protože dopředu nedokáže odhadnout výkon Red Bullu Racing. Pohlídat si týmového kolegu, který jezdí ve stejném voze, by mělo být snazší.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
1:28 | Stroll dostal penalizaci odsunu o tři místa za incident s Grosjeanem, který byl podle stewardů nebezpečný.
0:51 | Magnussen dostal za blokování Péreze penalizaci 3 míst.
0:40 | Alonso o Sainzovi: Příští rok to bude mít těžké, protože McLaren bude vpředu... ale ať si užije tyhle čtyři závody.
13:07 | F1 by se mohla od příštího roku vysílat přes internet... v některých zemích, kde to neblokují smlouvy s televizními kanály.
9:54 | Gasly odstartuje do posledních dvou závodů super formule z 8. a 6. místa. Startovní rošty zde: odkaz

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink Hamilton (1:36.335)
2. trénink Hamilton (1:34.668)
Sobota 21. října 2017
3. trénink Hamilton (1:34.478)
Kvalifikace Hamilton (1:33.108)
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00