Vůz Brawnu GP je nejlepší při brzdění, i proto v Británii ztrácel

Vše by se mělo změnit již na Nürburgringu.
Jenson Button jel do Silverstonu jako největší favorit na vítězství v závodě, i když věděl, že bude muset čelit náporu jezdců Red Bullu Racing. Během závodního víkendu ale přišlo velké zklamání, Brawn GP ztrácel podobně jako v Číně a Button získal jen tři body.

Důvodem je podle vedoucího jezdce šampionátu skutečnost, že se Brawnu v chladném počasí nedaří zahřívat pneumatiky, což bylo v Silverstonu umocněno vlastnostmi trati, která nenabízí místa tvrdého brzdění.

"Nevím, jestli jste sledovali posledních pár kol, když jsem byl za Rosbergem, ale brzdění je v současnosti nejsilnější stránkou našeho vozu. Při brzdění jsme lepší než red bully, ale tady (v Silverstonu) se nebrzdí. Nikdy tu netlačíte tvrdě na pedál, a to je jeden z důvodů, proč se nám nedařilo zahřát pneumatiky," vysvětlil Button.

Před domácím závodem Button řekl, že při nejhorším odjede z Británie s 16 bodovým náskokem v šampionátu jezdců. Nakonec se jeho výhoda v čele tabulky zmenšila na 23 bodů, takže zásadně zklamaný není, ale chce se co nejrychleji vrátit na první stupeň vítězů. To by mělo být díky charakteristikám Nürburgringu možné již v Grand Prix Německa.

"Ano, je to jeden z okruhů s nejtvrdším brzděním," řekl o Nürburgringu Button. "Jsou tam čtyři místa tvrdého brzdění a v Maďarsku také. Doufám, že bude horko, aby neměli (Red Bull) stejnou výhodu jako tady. Myslím, že to bude fantastické."

"My nebudeme ve výhodě, ale snad budeme spolu závodit a oba týmy předvedou dobrý výkon. Uvidíme, jak to dopadne."

I když je mu v tabulce šampionátu nejblíže Rubens Barrichello, největší obavy má Button z Vettela, protože dopředu nedokáže odhadnout výkon Red Bullu Racing. Pohlídat si týmového kolegu, který jezdí ve stejném voze, by mělo být snazší.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.
13. března | Výběr pneumatik pro první závod :) odkaz

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10