Vůz Brawnu GP je nejlepší při brzdění, i proto v Británii ztrácel

Vše by se mělo změnit již na Nürburgringu.
Jenson Button jel do Silverstonu jako největší favorit na vítězství v závodě, i když věděl, že bude muset čelit náporu jezdců Red Bullu Racing. Během závodního víkendu ale přišlo velké zklamání, Brawn GP ztrácel podobně jako v Číně a Button získal jen tři body.

Důvodem je podle vedoucího jezdce šampionátu skutečnost, že se Brawnu v chladném počasí nedaří zahřívat pneumatiky, což bylo v Silverstonu umocněno vlastnostmi trati, která nenabízí místa tvrdého brzdění.

"Nevím, jestli jste sledovali posledních pár kol, když jsem byl za Rosbergem, ale brzdění je v současnosti nejsilnější stránkou našeho vozu. Při brzdění jsme lepší než red bully, ale tady (v Silverstonu) se nebrzdí. Nikdy tu netlačíte tvrdě na pedál, a to je jeden z důvodů, proč se nám nedařilo zahřát pneumatiky," vysvětlil Button.

Před domácím závodem Button řekl, že při nejhorším odjede z Británie s 16 bodovým náskokem v šampionátu jezdců. Nakonec se jeho výhoda v čele tabulky zmenšila na 23 bodů, takže zásadně zklamaný není, ale chce se co nejrychleji vrátit na první stupeň vítězů. To by mělo být díky charakteristikám Nürburgringu možné již v Grand Prix Německa.

"Ano, je to jeden z okruhů s nejtvrdším brzděním," řekl o Nürburgringu Button. "Jsou tam čtyři místa tvrdého brzdění a v Maďarsku také. Doufám, že bude horko, aby neměli (Red Bull) stejnou výhodu jako tady. Myslím, že to bude fantastické."

"My nebudeme ve výhodě, ale snad budeme spolu závodit a oba týmy předvedou dobrý výkon. Uvidíme, jak to dopadne."

I když je mu v tabulce šampionátu nejblíže Rubens Barrichello, největší obavy má Button z Vettela, protože dopředu nedokáže odhadnout výkon Red Bullu Racing. Pohlídat si týmového kolegu, který jezdí ve stejném voze, by mělo být snazší.
Diskuze (40) Další článek: Pro posun na pódium potřebujeme skokové zlepšení, říká Alonso
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10