Vůdčí role u Sauberu je pro Hülkenberga motivací navíc

Nico Hülkenberg má za sebou pouhé dvě sezóny závodního jezdce formule 1, přesto ho už čeká vůdčí role u týmu Sauber.
Vůdčí role u Sauberu je pro Hülkenberga motivací navíc

Hülkenberg přestupuje do Sauberu poté, co rok závodil pro Force Indii a v sezóně 2010 pro Williams. Stane se týmovým kolegou Estebana Gutiérreze, který pojede svůj první závod v Melbourne.

Od Hülkenberga se tak logicky očekává, že bude Sauberu udávat směr. "Ano, jsem na to připravený," řekl v rozhovoru pro oficiální stránky F1. "Není to tlak navíc, je to pro mě další motivace."

"Ale abych byl upřímný, nevidím svoji roli moc odlišně od letošního roku. Prostě se soustředím na svoji práci, abych měl dobré výsledky."

I když si to Force India nemyslí, Hülkenberg si od svého přestupu samozřejmě slibuje lepší techniku a boje na vyšších pozicích. Se svým dosavadním zaměstnavatelem se ale rozchází v dobrém.

"Pro mě to byl skvělý rok s Force Indií," hodnotil. "Uchovám si hodně dobrých vzpomínek na rok 2012. Jak už jsem dřív řekl, na začátku jsem potřeboval trochu času, abych se po roce 2011 bez závodění vrátil zpět do kolejí."

"Ale myslím, že my, tým a já, jsme v průběhu roku opravdu dobře pokročili při vylepšování výkonnosti vozu a také při mém rozvoji. Takže můžu hovořit jen v dobrém, nic špatného ani ošklivého!"

Diskuze (5) Další článek: Tip na koupi náhradních dílů na nákladní vozy