Všude, nebo nikde, říká Boullier o sprintech

Formule 1 chce sprintové kvalifikace letos jen vyzkoušet. Pokud se novinka osvědčí, měla by se využívat i v budoucnu jen v některých víkendech. Podle Erica Boulliera to není správné.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Všude, nebo nikde, říká Boullier o sprintech | Foto: Getty Images / Charles Coates

Formule 1 letos ve třech víkendech vyzkouší sprintové kvalifikace. Podle Domenicaliho nápad vítají promotéři. V pátek se pojede kvalifikace, v sobotu krátký sprint, takže by to mohlo v oba dny přitáhnout více fanoušků. 

Bývalý šéf McLarenu Eric Boullier je jedním z promotérů. Šéfuje Velké ceně Francie. Podle Boulliera si každý nápad zaslouží být vyzkoušen.

„Formule 1 chtěla změnit historický formát svých víkendů. Tato otázka je velmi citlivá, protože se přímo dotýká DNA sportu. Oceňuji vyspělost, s jakou je k záležitosti přistupováno,“ řekl Boullier pro Auto Hebdo.

Boullier je skeptický, že změna povede k vyššímu prodeji lístků. „Jakmile zvědavost pomine, nevím, zda promotéři prodají více listků díky formátu se sprintovou kvalifikací.“

Pokud už bude sprintová kvalifikace zavedena, mělo by to podle Boulliera být raději všude a ne jen ve vybraných víkendech. 

„Oceňuji, že existuje proces testování, spíše než skákání do neznáma, ale pokud se to ponechá, měl by se tento nový formát týkat všech víkendů. Fungujeme v kontextu světového šampionátu, kde musí být pravidla stejná.“

Další článek: Druhým předsezónním testům F3 kraloval Martins

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.