Všude, nebo nikde, říká Boullier o sprintech

Formule 1 chce sprintové kvalifikace letos jen vyzkoušet. Pokud se novinka osvědčí, měla by se využívat i v budoucnu jen v některých víkendech. Podle Erica Boulliera to není správné.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Všude, nebo nikde, říká Boullier o sprintech | Foto: Getty Images / Charles Coates

Formule 1 letos ve třech víkendech vyzkouší sprintové kvalifikace. Podle Domenicaliho nápad vítají promotéři. V pátek se pojede kvalifikace, v sobotu krátký sprint, takže by to mohlo v oba dny přitáhnout více fanoušků. 

Bývalý šéf McLarenu Eric Boullier je jedním z promotérů. Šéfuje Velké ceně Francie. Podle Boulliera si každý nápad zaslouží být vyzkoušen.

„Formule 1 chtěla změnit historický formát svých víkendů. Tato otázka je velmi citlivá, protože se přímo dotýká DNA sportu. Oceňuji vyspělost, s jakou je k záležitosti přistupováno,“ řekl Boullier pro Auto Hebdo.

Boullier je skeptický, že změna povede k vyššímu prodeji lístků. „Jakmile zvědavost pomine, nevím, zda promotéři prodají více listků díky formátu se sprintovou kvalifikací.“

Pokud už bude sprintová kvalifikace zavedena, mělo by to podle Boulliera být raději všude a ne jen ve vybraných víkendech. 

„Oceňuji, že existuje proces testování, spíše než skákání do neznáma, ale pokud se to ponechá, měl by se tento nový formát týkat všech víkendů. Fungujeme v kontextu světového šampionátu, kde musí být pravidla stejná.“

Další článek: Druhým předsezónním testům F3 kraloval Martins

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00