Vstup do formule 1 zvažuje také iSport

Podmínkou jsou rozpočtové stropy.
Šéf týmu GP2 iSport Paul Jackson se přidal do řady zájemců o vstup do formule 1 v roce 2010. V úvahu připadá vstup s vlastní stájí, ale i spojení sil s nějakým ze současných týmů. Preferovaná varianta je však vlastní tým. Konečné rozhodnutí bude záležet na pravidlech a výši rozpočtového stropu.

"Současné týmy nejsou postaveny tak, aby fungovaly v rámci 30 miliónového rozpočtu. Proto by asi bylo lepší začít s čistým listem papíru. Jsme zvyklí odvádět skvělou práci s omezenými zdroji," řekl Jackson pro Motorsport Magazine.

Základem nového týmu formule 1 by byli inženýři z GP2. Jedním z opatření, která by Jacksonovi pomohla udržet výdaje pod kontrolou, by bylo omezení maximální výše platů na 100 tis. liber ročně. To by platilo pro všechny, tedy i pro samotného Jacksona.

"Do formule 1 by měla lidi přivádět touha uspět. Pokud vám jde o velké peníze, měli byste se poohlédnout jinde," dodal Jackson.

O motorech a převodovkách Jackson zatím nerozhodl, ale co se týče jezdců, zájem by měl o Bruna Sennu. Jackson však zdůraznil, že dokud FIA nezveřejní přesné podmínky a výši rozpočtového stropu, nemůže učinit žádné definitivní rozhodnutí o případném vstupu do formule 1. 

Dobrovolné rozpočtové stropy, které chce FIA zavést ve formuli 1 od roku 2010, lákají několik zájemců. Ti, kdo se podřídí omezení rozpočtu, jehož výše je provizorně stanovena na 30 miliónů liber, se totiž dočkají větší technické volnosti při vývoji vozu, než budou mít týmy s neomezenými výdaji.

Startovní rošt by v roce 2010 měl rozšířit tým USF1, svoji účast pak vážně zvažují David Richards, společnost Lola a nyní i iSport.
Další článek: Fisichella má modřinu od sedačky