Všichni teď začínáme od nuly, říká Alonso

Red Bull měl rychlostně navrch, španělskému pilotovi se ovšem podařilo minimalizovat ztráty, když dojel třetí. Z dnešní porážky si proto těžkou hlavu nedělá. AKTUALIZOVÁNO
Všichni teď začínáme od nuly, říká Alonso

Ačkoliv má Alonso stále největší šance na zisk titulu, zastává názor, že šampionát je stále velmi otevřený.

"Pokud Mark poslední závod vyhraje, potřebuji druhé místo. Pokud Sebastian, musím dojet alespoň pátý. Uvidíme, jak to dopadne. Dnes jsme mohli vidět, jak snadno se dá všechno změnit. Výjezd safety caru může pořadím hodně zamíchat. Stačí malé zaváhání, propadnete se na osmé nebo deváté místo a máte po titulu. Pro všechny to bude velmi napínavý víkend, ale taková je formule 1. Stát se může cokoliv. Všichni začínáme od nuly, takže si jen musíme počkat, kdo za sedm dní odvede nejlepší práci. 

Myslím, že jsme dnes hodně ztratili na začátku závodu, když jsme se snažili dostat před Hülkenberga a Hamiltona. Nabraných deset, dvanáct vteřin už pak bylo moc. V některých kolech se nám dařilo být zhruba o dvě desetiny rychlejší, ale při dvanáctisekundové ztrátě už na tom nezáleží. Šance se nám naskytla, když vyjel safety car. Bohužel se ale stalo to, že mezi námi a Markem se naštosovalo mnoho vozů jedoucích o kolo zpět. Než jsme se před ně dostali, ztráta opět vzrostla na nějakých šest vteřin. Celkově to pro nás byl dobrý závod. Jsme na stupních vítězů, předjeli jsme Hamiltona a Hülkenberga... Z pohledu bodů jsme velice šťastní," nechal se slyšet Alonso.

Smolný závod zažil Alonsův týmový kolega Massa. Před domácím publikem si chtěl spravit chuť po nepříliš vydařené sezoně, avšak po sérii smolných situací cílem projel až jako patnáctý.

V dnešním závodě jsem snad zažil úplně všechno. Velmi mě mrzí, že jsem tu nedokázal zajet dobrý výsledek. Když jsem vyjel na trať po první výměně pneumatik, bylo hned jasné, že něco není v pořádku s pravým předním kolem. Musel jsem proto do boxů znovu. Pak už jsem měl víceméně po závodě. Ke konci závodu jsem dostal šanci v podobě safety caru a podařilo se mi posunout o pár pozic. Pak přišla kolize s Buemim, která mě katapultovala zase zpět. Budu se snažit, aby to v Abú Zabí bylo lepší. Máme před sebou ještě důležitý úkol," řekl zklamaný Massa.

Další článek: V Brazílii zvítězil Vettel, šampionát bude mít velkolepé finále

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00