Všichni teď začínáme od nuly, říká Alonso

Red Bull měl rychlostně navrch, španělskému pilotovi se ovšem podařilo minimalizovat ztráty, když dojel třetí. Z dnešní porážky si proto těžkou hlavu nedělá. AKTUALIZOVÁNO
Všichni teď začínáme od nuly, říká Alonso

Ačkoliv má Alonso stále největší šance na zisk titulu, zastává názor, že šampionát je stále velmi otevřený.

"Pokud Mark poslední závod vyhraje, potřebuji druhé místo. Pokud Sebastian, musím dojet alespoň pátý. Uvidíme, jak to dopadne. Dnes jsme mohli vidět, jak snadno se dá všechno změnit. Výjezd safety caru může pořadím hodně zamíchat. Stačí malé zaváhání, propadnete se na osmé nebo deváté místo a máte po titulu. Pro všechny to bude velmi napínavý víkend, ale taková je formule 1. Stát se může cokoliv. Všichni začínáme od nuly, takže si jen musíme počkat, kdo za sedm dní odvede nejlepší práci. 

Myslím, že jsme dnes hodně ztratili na začátku závodu, když jsme se snažili dostat před Hülkenberga a Hamiltona. Nabraných deset, dvanáct vteřin už pak bylo moc. V některých kolech se nám dařilo být zhruba o dvě desetiny rychlejší, ale při dvanáctisekundové ztrátě už na tom nezáleží. Šance se nám naskytla, když vyjel safety car. Bohužel se ale stalo to, že mezi námi a Markem se naštosovalo mnoho vozů jedoucích o kolo zpět. Než jsme se před ně dostali, ztráta opět vzrostla na nějakých šest vteřin. Celkově to pro nás byl dobrý závod. Jsme na stupních vítězů, předjeli jsme Hamiltona a Hülkenberga... Z pohledu bodů jsme velice šťastní," nechal se slyšet Alonso.

Smolný závod zažil Alonsův týmový kolega Massa. Před domácím publikem si chtěl spravit chuť po nepříliš vydařené sezoně, avšak po sérii smolných situací cílem projel až jako patnáctý.

V dnešním závodě jsem snad zažil úplně všechno. Velmi mě mrzí, že jsem tu nedokázal zajet dobrý výsledek. Když jsem vyjel na trať po první výměně pneumatik, bylo hned jasné, že něco není v pořádku s pravým předním kolem. Musel jsem proto do boxů znovu. Pak už jsem měl víceméně po závodě. Ke konci závodu jsem dostal šanci v podobě safety caru a podařilo se mi posunout o pár pozic. Pak přišla kolize s Buemim, která mě katapultovala zase zpět. Budu se snažit, aby to v Abú Zabí bylo lepší. Máme před sebou ještě důležitý úkol," řekl zklamaný Massa.

Další článek: V Brazílii zvítězil Vettel, šampionát bude mít velkolepé finále