Všichni piloti podle Leclerca vstupují do neznáma

Pilot Ferrari zajel povedenou kvalifikaci, čtvrtá pozice na startu zítřejšího kvalifikačního závodu je příjemným překvapením.
Foto: Getty Images / Michael Regan
Všichni piloti podle Leclerca vstupují do neznáma | Foto: Getty Images / Michael Regan

Charles Leclerc (4. v tréninku, 4. v kvalifikaci)

Leclerc má za sebou nejlepší kvalifikaci od svých pole position na městských tratích v Monaku a Ázerbájdžánu.

„Jsem opravdu spokojený. Nebylo to snadné. Vzhledem k tomu, že před kvalifikací nebylo moc času na přípravu, se vše trochu zkomplikovalo. Odvedli jsme ale slušnou práci, využili potenciál vozu a máme před sebou zajímavý víkend.

Zítra nás čeká sprint. Ani vlastně nevím, jak k němu přistoupit. Pokusíme se zkrátka o to, ať zajedeme co nejlepší závod.

Hlavně v Q1 jsem se ve voze cítil fajn. Ve druhé části jsem nebyl na úrovni, jakou bych si představoval. V Q3 se to opět trochu zlepšilo a auto zrychlilo. Jsem spokojený s tím, jak se to vyvinulo.

Uvidíme a počkáme si, jak to zítra bude vypadat. Nerad mluvím do větru. Všichni plujeme v neprobádaných vodách. Máme před sebou druhý trénink, ve kterém se můžeme připravit na sprintový závod. Pak se nechme překvapit, co bude dál,“ řekl Monačan.

Carlos Sainz (6. v tréninku, 9. v kvalifikaci)

V tréninku a úvodních částech kvalifikace se zdálo, že Sainz bude Leclercovi vyrovnaný. V rozhodujícím okamžiku se však Španělovi příliš nedařilo a z konečného výsledku je tudíž pochopitelně zklamaný.

„Nejsem s kvalifikací úplně spokojen. Na začátku jsem byl s vozem spokojen. S každým kolem mi rostlo sebevědomí. Ve druhé části kvalifikace se mi podařilo zajet slušný čas, díky kterému jsem se dostal do Q3.

V úplně posledním pokusu jsem se ale trápil a udělal jsem několik chyb. Nedokázal jsem tak zajet stejně dobré kolo jako v Q2. Ztratil jsem zhruba desetinu, což dnes znamenalo opravdu hodně. Je to škoda, auto mělo rychlost. Sprintová kvalifikace nám nicméně dává ještě hodně příležitostí se zlepšit.

Musíme se na to soustředit. Víkend zdaleka neskončil a dám do toho všechno,“ slibuje Sainz.

Další článek: Hamilton je v extázi a zítra hodlá vytáhnout všechny své zbraně