Všichni piloti novějších týmů dojeli do cíle, nejrychlejší byl opět Bianchi

Všichni piloti novějších týmů dojeli do cíle, nejrychlejší byl opět Bianchi

Oba týmy, tedy Caterham i Marussia, nicméně na vítěze ztratily přes jedno kolo. Bianchi měl však tentokrát na mále, bál se o pozici před Picem.

Marussia

Jules Bianchi (15.): "Z patnáctého místa mám velkou radost. Je ale pravda, že dnes to bylo dost perné, hlavně pak poslední stint, kdy jsem si musel dát pozor, aby se nerozpadly pneumatiky. Start se mi vydařil a povedlo se mi docela dlouho držet pozici. Pak se přede mě ale dostal Pic, který měl zvolenou odlišnou strategii. Při třetím pitstopu se nám podařilo pozici získat zpět. Potěšilo mě, že jsme se dlouho dokázali držet Maldonada. Ke konci jsme se ale museli hlavně soustředit na pneu a udržení náskoku před Picem. Celkově jsem si závod užil. Byl zatím asi můj nejnáročnější. Myslím, že jsme všichni naučili lépe porozumět pneumatikám. Udělali jsme další krok kupředu. Snad ve stejném duchu budeme pokračovat v Bahrajnu a pak se můžeme soustředit na novinky pro evropské závody."

Max Chilton (17.): "Opět mám za to, že se můžeme těšit z pozitiv, která dnešek přinesl. Závod byl dobrý a auto se chovalo pěkně. Start mi nevyšel, ale v průběhu závodu se mi to podařilo napravit, což dokazuje i můj čas v porovnání s van der Gardem. Řekl bych, že do sebe konečně začíná vše zapadat. Důležité je, že se nám opět podařil pozitivní týmový výsledek. Tým také prokázal, že dokáže pružně reagovat a řešit problémy."

Caterham

Charles Pic (16.): "Z mého pohledu to byl povedený závod. Za současné formy vozu to asi nemohlo být lepší. Pomohla nám dobrá strategie. Hned od začátku jsem se v autě cítil dobře. Ukázalo se, že zvolené nastavení bylo správné. Po první zastávce v boxech jsem se dostal před Bianchiho. Byl jsem před ním dvě třetiny závodu a pohodlně jsem si držel patnácté místo. Bohužel, po posledním pitstopu jsem se vrátil na trať na šestnáctém místě. Fakt, že jsme se celou dobu dokázali držet Marussie a neztráceli jsme příliš na Williams, je velmi povzbuzující. Teď letíme rovnou do Bahrajnu, kde by to mohlo být zajímavé. "

Giedo van der Garde (18.): "Tak to opravdu nebyl povedený závod. Opět jsem sice výborně odstartoval a předjel tři vozy, ale měkká sada pneu se pak strašně rychle opotřebovávala. Pátek byl v pohodě, zbytek víkendu byl ale mnohem horší. Jsem ale velice pozitivně myslící člověk a je mi jasné, že je to součást učení se. Vím, že tým stojí za mnou a pomůže mi, když to budu potřebovat. Máme dobrou šanci, že v Bahrajnu budeme opět rychlí. Jsem si jist, že to bude lepší."

Doporučujeme

Články odjinud