Všichni by se nás měli obávat, říká Pérez o týmu Racing Point

Slibná budoucnost týmu Racing Point ve formuli 1 byla podle Sergia Péreze jedním z faktorů, které vyloučily jeho přestup do týmu McLaren.
Všichni by se nás měli obávat, říká Pérez o týmu Racing Point

Mexičan byl jedním z kandidátů na sedačku McLarenu po Stoffelu Vandoornovi, kterou nakonec obsadil Lando Norris.

Pérez přitom již za McLaren závodil v sezóně 2013. Po obtížném ročníku však o své místo přišel a od nadcházejícího roku přestoupil do týmu Force India. Ta se v minulém roce dostala do nucené správy, tým však koupilo konsorcium vedené Lawrencem Strollem a pod názvem Racing Point bude tým působit ve formuli 1 také v letošní sezóně.

Ačkoliv McLaren projevil o Péreze zájem, Mexičan se rozhodl prodloužit svou smlouvu s týmem Racing Point.

„McLaren je skvělý tým, tady mě ale více přesvědčila budoucnost. V tomto týmu jsem již spoustu let, cítím se tu dobře a vidím zářivou budoucnost. Do tohoto týmu jsem se hodně zapojil v nucené správě, novém vlastnictví a dalších věcech,“ říká Pérez.

„Cítil jsem proto, že je tu více, co mohu udělat pro tento tým a byl jsem velmi šťastný, že jsem se mohl zavázat na další rok. Jsem připraven strávit v týmu své nejlepší roky a udělat spolu další krok. To je pro nás hlavní cíl,“ popisuje.

Pérez: Investice posunou Force Indii na další úroveň

Pérez: Investice posunou Force Indii na další úroveň

Vzhledem k nucené správě a změně majitele přišla Force India po závodě v Maďarsku o všechny dosud letos získané body. I přesto, že od poloviny sezóny začínala s nulovým bodovým ziskem, se dokázala umístit na sedmém místě Poháru konstruktérů, jen 10 bodů za McLarenem.

Podle Péreze bylo překvapivé, že se tým i přes veškeré problémy dokázal držet v boji o čelo středu pole.

„Jsem tím překvapen. Překvapila mě ale i naše výkonnost, jak blízko jsme byli i přes všechny problémy. Je působivé, že jsme tam, kde jsme. Myslím, že tento rok by se nás všichni měli obávat. Nyní je čas, kdy se všichni musíme dostat na další úroveň. Musíme využít všechen potenciál. Celý tým musí být připraven udělat další krok,“ uzavírá Pérez.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (16) Další článek: Na Wolffa Russell zapůsobil už při prvním setkání
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00