Všichni by se měli obávat Racing Pointu, myslí si Horner

Zejména Sergio Pérez předvedl v závodě skvělou rychlost a také rychlý postup startovním polem. Měli by se všichni obávat Racing Pointu?
Foto: Getty Images / Peter Fox
Všichni by se měli obávat Racing Pointu, myslí si Horner  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Příští rok se z Racing Pointu stane Aston Martin. Už letos ale „růžový mercedes“ vyvolává u soupeřů obavy. Kvalifikace se týmu ze Silverstonu na mokré trati nepovedla. Sergio Pérez startoval až ze 17. místa, ale ke konci závodu bojoval s Albonem o čtvrtou pozici. Je otázkou, jak by se závod vyvíjel, pokud by Pérez startoval výše. Agresivní strategie totiž za jeho postupem rozhodně nebyla.

Pérez sice stavěl později, než jeho soupeři, ale ne o moc. V boxech byl ve 38. kole. Albon stavěl ve 35. a například Bottas, jehož rychlost porovnávají s Pérezem, stavěl ve 34.

„Myslím, že Racing Pointu by se měli všichni obávat,“ řekl Christian Horner. „Pérez byl v jedné fázi závodu rychlejší než Mercedes.“

Renault podal protest proti Racing Pointu, rozhodnutí dnes nepadne

Renault podal protest proti Racing Pointu, rozhodnutí dnes nepadne

Podle Hornera měl Bottas podobně staré pneumatiky, ale Pérez byl o 3 až 4 desetiny rychlejší. 

Tažení rodáka z Jalisca nakonec skončilo za Albonem, na kterého zaútočil až ke konci závodu a poškodil si u toho přední křídlo.

„Myslím, že Alex jel dobře, aby ho udržel za sebou. Když se podíváte na Alexovu rychlost na této směsi pneumatik a srovnáte to s Bottasem, tak to bylo povzbudivé. Mohli bychom to takto srovnat, protože tohle auto nebylo poškozené.“

Verstappen si stěžoval, že Red Bull je příliš pomalý na to, aby mohl bojovat s Mercedesem. Jeho vůz byl poškozený, ale na Mercedes by neměl zřejmě ani tak – zejména ne na Hamiltona. 

Podle Hornera ztrácí Red Bull na Mercedes především na rovinkách.

„Jejich rychlost na rovinkách je působivá,“ řekl Horner. „V zatáčkách jsme na tom podobně. V některých je to lepší, v jiných nejsme tak dobří. Ale na tomto okruhu byla jejich rychlost na rovinkách velmi působivá. V zimě udělali dobrý pokrok.“

Váš názor Další článek: Zoufalý pokus, říká Ricciardo na adresu Strolla. Abiteboul upozornil na spolehlivost
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00