Všichni by se měli obávat Racing Pointu, myslí si Horner

Zejména Sergio Pérez předvedl v závodě skvělou rychlost a také rychlý postup startovním polem. Měli by se všichni obávat Racing Pointu?
Foto: Getty Images / Peter Fox
Všichni by se měli obávat Racing Pointu, myslí si Horner  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Příští rok se z Racing Pointu stane Aston Martin. Už letos ale „růžový mercedes“ vyvolává u soupeřů obavy. Kvalifikace se týmu ze Silverstonu na mokré trati nepovedla. Sergio Pérez startoval až ze 17. místa, ale ke konci závodu bojoval s Albonem o čtvrtou pozici. Je otázkou, jak by se závod vyvíjel, pokud by Pérez startoval výše. Agresivní strategie totiž za jeho postupem rozhodně nebyla.

Pérez sice stavěl později, než jeho soupeři, ale ne o moc. V boxech byl ve 38. kole. Albon stavěl ve 35. a například Bottas, jehož rychlost porovnávají s Pérezem, stavěl ve 34.

„Myslím, že Racing Pointu by se měli všichni obávat,“ řekl Christian Horner. „Pérez byl v jedné fázi závodu rychlejší než Mercedes.“

Renault podal protest proti Racing Pointu, rozhodnutí dnes nepadne

Renault podal protest proti Racing Pointu, rozhodnutí dnes nepadne

Podle Hornera měl Bottas podobně staré pneumatiky, ale Pérez byl o 3 až 4 desetiny rychlejší. 

Tažení rodáka z Jalisca nakonec skončilo za Albonem, na kterého zaútočil až ke konci závodu a poškodil si u toho přední křídlo.

„Myslím, že Alex jel dobře, aby ho udržel za sebou. Když se podíváte na Alexovu rychlost na této směsi pneumatik a srovnáte to s Bottasem, tak to bylo povzbudivé. Mohli bychom to takto srovnat, protože tohle auto nebylo poškozené.“

Verstappen si stěžoval, že Red Bull je příliš pomalý na to, aby mohl bojovat s Mercedesem. Jeho vůz byl poškozený, ale na Mercedes by neměl zřejmě ani tak – zejména ne na Hamiltona. 

Podle Hornera ztrácí Red Bull na Mercedes především na rovinkách.

„Jejich rychlost na rovinkách je působivá,“ řekl Horner. „V zatáčkách jsme na tom podobně. V některých je to lepší, v jiných nejsme tak dobří. Ale na tomto okruhu byla jejich rychlost na rovinkách velmi působivá. V zimě udělali dobrý pokrok.“

Další článek: Zoufalý pokus, říká Ricciardo na adresu Strolla. Abiteboul upozornil na spolehlivost

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00