Všechno je v pořádku, pravidla moc neměňme, říkají týmy

Příští rok se žádných větších změn pravidel nedočkáme. V roce 2017 ale mají přijít další radikální změny a to v oblasti šasi i pohonných jednotek, které mají mít výkon 1 000 koní. Tedy měly...nyní se to tak trochu bortí.
Všechno je v pořádku, pravidla moc neměňme, říkají týmy

Menší týmy nejsou změnami tak úplně nadšené. Rob Smedley si myslí, že závodění je dnes dobré a před velkými změnami varuje.

„Pokaždé, když se vytvoří nová pravidla, tak se objeví lidé s většími zdroji, lepšími nápady nebo ti, co přestanou pracovat na současné generaci vozů formule 1,“ řekl Smedley, podle kterého není nutné měnit vše. „Závodění je velmi dobré. Máme Ferrari a Mercedes, kteří dělají některé dobré závody, a za nimi se odehrává také dobré závodění.“

Technický šéf Lotusu Nick Chester s tím souhlasí. „Lidé zapomínají, že závodění je docela dobré. Vozy se zlepšují, vidíme dvousekundové zlepšení od loňského roku, takže opravdu potřebujeme velkou změnu pravidel?“

„Znovu to rozdělí startovní pole, budou tam větší rozdíly mezi týmy a přinese to větší náklady. Neměli bychom zapomínat, že show není ve skutečnosti teď tak špatná.“

Paddy Lowe z Mercedesu si myslí, že lze zlepšit show změnami sportovních pravidel, které nemusí přinést velké náklady. „Jednali jsme o používání pneumatik a o tom, jak jsou přidělovány.“ Lowe si také nemyslí, že by byl sport ve špatném stavu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci se dohodli, že chtějí být fanouškům blíže

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10