Všechno je v pořádku, pravidla moc neměňme, říkají týmy

Příští rok se žádných větších změn pravidel nedočkáme. V roce 2017 ale mají přijít další radikální změny a to v oblasti šasi i pohonných jednotek, které mají mít výkon 1 000 koní. Tedy měly...nyní se to tak trochu bortí.
Všechno je v pořádku, pravidla moc neměňme, říkají týmy

Menší týmy nejsou změnami tak úplně nadšené. Rob Smedley si myslí, že závodění je dnes dobré a před velkými změnami varuje.

„Pokaždé, když se vytvoří nová pravidla, tak se objeví lidé s většími zdroji, lepšími nápady nebo ti, co přestanou pracovat na současné generaci vozů formule 1,“ řekl Smedley, podle kterého není nutné měnit vše. „Závodění je velmi dobré. Máme Ferrari a Mercedes, kteří dělají některé dobré závody, a za nimi se odehrává také dobré závodění.“

Technický šéf Lotusu Nick Chester s tím souhlasí. „Lidé zapomínají, že závodění je docela dobré. Vozy se zlepšují, vidíme dvousekundové zlepšení od loňského roku, takže opravdu potřebujeme velkou změnu pravidel?“

„Znovu to rozdělí startovní pole, budou tam větší rozdíly mezi týmy a přinese to větší náklady. Neměli bychom zapomínat, že show není ve skutečnosti teď tak špatná.“

Paddy Lowe z Mercedesu si myslí, že lze zlepšit show změnami sportovních pravidel, které nemusí přinést velké náklady. „Jednali jsme o používání pneumatik a o tom, jak jsou přidělovány.“ Lowe si také nemyslí, že by byl sport ve špatném stavu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci se dohodli, že chtějí být fanouškům blíže

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen