Všechno je nastavené dobře. Nikoho nevyšetřujeme, říká FIA | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Všechno je nastavené dobře. Nikoho nevyšetřujeme, říká FIA

Mezinárodní automobilová federace ukončila vyšetřování šéfa Mercedesu Tota Wolffa a jeho manželky, která působí jako šéfka série F1 Academy.

FIA v úterý oznámila, že se zabývá údajným střetem zájmů v souvislosti s předáváním důvěrných informací mezi ředitelem týmu a zaměstnancem FOM. Jména nezveřejnila, ale předpokládá se, že jde o Tota Wolffa (Mercedes) a jeho manželku Susie (F1 Academy). 

Wolff měl podle zpráv z médií učinit komentář na základě materiálu, který mohl mít k dispozici jen zaměstnanec FOM, což se ale nepotvrdilo. 

Zdroje z federace naznačovaly, že se objevily stížnosti od šéfů týmů. Ve středu večer vydaly všechny týmy identické prohlášení, ve kterém to odmítly.

Vyšetřování skončilo. Nebo ani nezačalo? 

FIA mezitím vydala prohlášení, v němž upřesnila, že žádné vyšetřování neprobíhá, a uvedla, že je spokojena s postupy, které F1 zavedla, aby zabránila střetu zájmů.

FIA uvedla, že „po přezkoumání Kodexu chování a Politiky střetu zájmů FOM a potvrzení, že jsou zavedena vhodná ochranná opatření ke zmírnění případných střetů, je FIA přesvědčena, že systém řízení shody FOM je dostatečně spolehlivý, aby zabránil neoprávněnému zveřejnění důvěrných informací.“

„FIA může potvrdit, že neprobíhá žádné vyšetřování ve smyslu etického nebo disciplinárního šetření týkajícího se jakékoli osoby.“

„FIA má jako regulátor povinnost udržovat integritu světového motorsportu. FIA znovu potvrzuje svůj závazek k integritě a férovosti.“

Doporučujeme

Články odjinud