Vše jsme vsadili na agresivní strategii, ale zhatil ji příliš brzký výjezd safety caru, říká Čou

Na rozdíl od předchozího závodu v Monze se Alfa Romeo bodů v Singapuru nedočkala.
Vše jsme vsadili na agresivní strategii, ale zhatil ji příliš brzký výjezd safety caru, říká Čou

Alfa Romeo letos neprožívá ideální sezonu a body sbírá spíše sporadicky. To se potvrdilo i v Singapuru, kde tým z Hinwilu nebodoval. Kuan-jü Čou dojel do cíle na dvanácté příčce, zatímco jeho kolegu Valtteriho Bottase zastavil technický problém.

„Věděli jsme, že musíme zkusit agresivní strategii, abychom dohnali ztrátu, a tak jsme se jako tým rozhodli zastavit ve druhém kole a nasadit tvrdé pneumatiky v naději, že později v závodě využijeme safety car. Risk nám téměř vyšel, safety car sice vyjel, ale bohužel příliš brzy," mrzelo po GP Singapuru Čoua.

„Při závěrečném virtuálním safety caru jsme se rozhodli, že nebudeme zastavovat, a doufali jsme v další neutralizaci závodu. Ta ale nenastala. Věděli jsme, že získat body bude obtížné, zejména když nás zezadu dojížděly dva red bully. Naše tempo ale bylo povzbudivé. Byli jsme v boji o první desítku a myslím, že jsme měli šanci, kdyby okolnosti byly trochu jiné,“ dodal čínský pilot.

Bottas šachovnicovou vlajku nespatřil

„Vzhledem k naší startovní pozici jsme museli riskovat, ale načasování výjezdu safety caru nám příliš nepřálo,“ hodnotil svůj závod v Singapuru Bottas.

„Moc jsme se neposunuli a nakonec náš závod ukončil technický problém. Vůz jsme museli preventivně zastavit a budeme muset zjistit, co se stalo. Opravdu to nebyl náš den, ale alespoň jsme se dozvěděli hodně o našich technických novinkách. Očekáváme, že nám v Suzuce pomohou více, takže budeme muset optimalizovat náš balíček a proměnit všechna data, která máme, ve výkon,“ vyzval finský pilot.

Další článek: FIA nevzdává vývoj krytů do deště. Chystá otestovat agresivnější řešení

Témata článku: , , ,