Vše funguje, jak má. Ocon je s výměnou šasi spokojený

Esteban Ocon před závodem v Silverstonu měnil šasi a je zatím spokojený.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Vše funguje, jak má. Ocon je s výměnou šasi spokojený | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Esteban Ocon byl na začátku sezóny úspěšnějším z dvojice jezdců Alpine. Poté se však karta obrátila. Francouz čtyřikrát v řadě nebodoval. Před Grand Prix Velké Británie mu Alpine vyměnil šasi. Ocon se vrátil na bodované pozice a skončil devátý, pouhé čtyři sekundy za týmovým kolegou Fernandem Alonsem.

„Myslím, že hned, jak jsme vyjeli do prvního tréninku, jsme viděli, že všechno funguje tak, jak tomu bylo před třemi závody, a to je velmi dobrá zpráva,“ řekl Ocon v Maďarsku.

„Bylo to velké úsilí ze strany týmu, který se snažil diagnostikovat, v čem jsou problémy a co změnit. Pochybnosti jsou tedy nyní zažehnány a vše funguje, jak má. Nebudu zabíhat do detailů, ale bylo tam mnoho různých dílů, které jsme vyměnili společně s šasi. Nešlo jen o šasi, ale když demontujete šasi, zkontrolujete všechny komponenty, které k němu patří.“

„Bylo dobré auto přestavět a podrobně zkontrolovat, zda je všechno v pořádku. Tímto způsobem zmizely všechny pochybnosti."

Hungaroring je často popisován jako „Monako bez bariér“. Je úzký, klikatý a předjíždění je na něm velmi obtížné. Ocon se těší na nadcházející víkend a zejména na kvalifikaci. 

„Zdejší trať se mi vždy líbila,“ dodal Ocon. „Vždy patřila k mým oblíbeným. Mám tu z minulosti skvělé vzpomínky.“

Podle Ocona se může jezdec na Hungaroringu postarat o rozdíl, i když trať není kvůli obtížnému předjíždění příliš vhodná pro závodění. I proto se těší na sobotu. 

Další článek: Není to moje silná trať, říká o Hungaroringu Leclerc

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00