Vrcholem roku 2009 byla podle fanoušků GP Belgie v podání Force Indie

V rámci průzkumu veřejného mínění, který si objednala Asociace týmů formule 1, volili fanoušci nejvýznamnější okamžik loňské sezóny. Zvítězily u nich úspěchy týmu Force India v GP Belgie.

Giancarlo Fisichella loni ve Spa získal pro tým Vidžaje Mallyi první pole position v historii, kterou pak v neděli proměnil v druhé místo v závodě, dojel těsně za vítězným Kimim Räikkönenem.

"Je to opravdová pocta, že skuteční fanoušci tohoto sportu vidí naše pódium a pole position jako vrcholový moment loňské klasické závodní sezóny," reagoval Mallya. "Na lidi zapůsobil skutečný duch týmu v nepříznivé době a konečný úspěch. Všichni milují, když se ve formuli 1 stane něco nečekaného. A pro fanoušky to bylo jako blesk z čistého nebe, když jsme po relativně klidném vstupu do sezóny přijeli do Belgie, startovali z první řady a dokončili na pódiu."

Výkony Force Indie v Belgii si získaly hlasy téměř 90 tisíc fanoušků. Na druhém místě skončil Buttonův zisk mistrovského titulu.

Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports s ohlédnutím za GP Malajsie

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.