Vraťte zpět dvanáctiválce, žádal Vettel po odstoupení ze závodu

Sebastian Vettel cíl závodu v Rusku neviděl. Musel zastavit na trati kvůli problému s pohonnou jednotkou.
Vraťte zpět dvanáctiválce, žádal Vettel po odstoupení ze závodu

„Vraťte zpět ty zas*** V12,“ řekl Vettel krátce poté, co musel odstavit svůj vůz. Podle Binotta šlo nejspíše o problém s elektronikou a Vettel se v Suzuce penalizaci vyhne.

Vettel samozřejmě narážel na dvanáctiválce, které byly kdysi ve F1. Dnes královna motorsportu používá hybridní motory V6.

Vettel nemá ve Ferrari budoucnost, říká Marko

Vettel nemá ve Ferrari budoucnost, říká Marko

Po závodě byl Vettel na svá slova dotázán. „Očividně neexistuje žádná možnost (jak je vrátit zpět, pozn. redakce). Tyto pohonné jednotky jsou z technického hlediska velmi složité, ale velmi fascinující.“ 

„Nemyslím si, že by to mělo pro naše závodění a pro lidi, kteří to sledují, nějakou velkou výhodu.“

„V tu chvíli to samozřejmě bylo velmi hořké, protože jsem jezdil velmi dobře a vypadalo to jako dobré odpoledne. První reakce, když se auto pokazí, není vždy ta nejšťastnější.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Räikkönen po letní přestávce nebodoval. Tyhle závody jsou noční můra, říká
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00