Vrátíme se k loňským pneumatikám, tvrdí Ecclestone

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se přidal na stranu kritiků současných pneumatik a říká, že se Pirelli vrátí k pneumatikám z minulé sezóny.
Vrátíme se k loňským pneumatikám, tvrdí Ecclestone

Pirelli čelí v některých kruzích kritice za své pneumatiky od začátku sezóny. Po Španělsku se znovu hlasitě ozval Red Bull, zatímco své zklamání dal veřejně najevo také McLaren.

Tábor kritiků teď rozšířil Ecclestone. "Pneumatiky jsou špatné, ne takové, jaké jsme měli v úmyslu, když jsme Pirelli požádali, aby vyrobilo něco, co vydrží půl závodu," řekl pro Express.

Podle šéfa formule 1 je řešení na cestě. "Pirelli to ví a něco s tím dělají. Vrátíme se ke specifikaci pneumatik z loňské sezóny, které nám přinesly vyrovnané závodění."

Pirelli otevřeně řeklo, že splní přání, které mu formule 1 zadá, ale varovalo, že zvětšení výdrže pneumatik udělá z Red Bullu čtyřnásobného mistra.

Další článek: Moss se omluvil Wolffové za svůj komentář o ženách

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.