Vrátíme se k loňským pneumatikám, tvrdí Ecclestone

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se přidal na stranu kritiků současných pneumatik a říká, že se Pirelli vrátí k pneumatikám z minulé sezóny.
Vrátíme se k loňským pneumatikám, tvrdí Ecclestone

Pirelli čelí v některých kruzích kritice za své pneumatiky od začátku sezóny. Po Španělsku se znovu hlasitě ozval Red Bull, zatímco své zklamání dal veřejně najevo také McLaren.

Tábor kritiků teď rozšířil Ecclestone. "Pneumatiky jsou špatné, ne takové, jaké jsme měli v úmyslu, když jsme Pirelli požádali, aby vyrobilo něco, co vydrží půl závodu," řekl pro Express.

Podle šéfa formule 1 je řešení na cestě. "Pirelli to ví a něco s tím dělají. Vrátíme se ke specifikaci pneumatik z loňské sezóny, které nám přinesly vyrovnané závodění."

Pirelli otevřeně řeklo, že splní přání, které mu formule 1 zadá, ale varovalo, že zvětšení výdrže pneumatik udělá z Red Bullu čtyřnásobného mistra.

Další článek: Moss se omluvil Wolffové za svůj komentář o ženách

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?