Vrátíme se do vítězných kolejí, uklidňuje situaci Domenicali

Forma Ferrari podle posledních zpráv není nejlepší a dokonce se mluvilo o tom, že stupně vítězů jsou momentálně mimo jeho dosah.
Vrátíme se do vítězných kolejí, uklidňuje situaci Domenicali

Lidé z Ferrari nemívají před sezonou ve zvyku hovořit o negativních věcech. Letos ovšem médii probíhají zprávy o tom, že italskému týmu předsezonní přípravy příliš nevyšly. Tyto informace podpořil mimo jiné také Fernando Alonso, který vyjádřil svůj pesimismus, co se bojů o stupně vítězů na začátku sezony týče. Přišel proto čas na uklidňování fanoušků, čehož se chopil sám šéf týmu Stefano Domenicali. 

"Sport se vyvíjí ve spirále. V posledních třinácti letech McLaren získal jeden Pohár konstruktérů a jeden jezdecký titul, Renault měl dvě skvělé sezony a poté nic, ve své jediné sezoně se blýskl Brawn a Mercedes se dosud dostal pouze dvakrát na stupně vítězů. V současnosti procházíme cyklem Red Bullu.

V roce 2010 jsme dali základy nového technického cyklu. Podnikli jsme důležité kroky v metodologii a organizaci, mám na mysli simulace a strategii. Aerodynamika zatím není na dostatečné úrovni. Není snadné najít ty správné lidi, což musí být stimulem pro naše zaměstnance. Říkám to jako člověk, který se účastnil éry Michaela Schumachera. Pamatuji si, jak neskutečně trnitá byla cesta k úspěchům. Éra Ferrari se zase vrátí, máme pro to položené základy," řekl Domenicali.

Také on považuje za hlavní favority Velké ceny Austrálie Red Bull, za nímž by se měl pohybovat McLaren. Vyzdvihl také formu Mercedesu a Lotusu. V kvalifikaci by podle všeho mohly překvapit týmy Toro Rosso a Force India. 

"Žádný pesimismus u nás nepanuje. V popisování naší situace jsme byli realisté, což je směr, který podporuji. Nespokojenost pramení v tom, že jsme nesplnili své cíle po technické stránce. Nevíme úplně přesně, jak si stojíme v porovnání s ostatními. Možná je tedy naše nespokojenost přehnaná. Lepší představu budeme mít po prvních čtyřech závodech," uvedl Domenicali na oficiálních stránkách Ferrari.

Další článek: Dobře naladěný Hamilton je hrozbou, tvrdí Webber

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“