Vrátí se Turecko do kalendáře formule 1?

Není to tak dlouho, co se o okruhu v Turecku objevily dosti negativní zprávy. Podle nich je okruh nyní využíván jako parkoviště velkého prodejce ojetin. Nyní přichází přesně opačné zprávy.
Vrátí se Turecko do kalendáře formule 1?

Podle turecké tiskové agentury proběhly jednání mezi společnosti InterCity, která okruh zpravuje a Ecclestonem, který je návratu do kalendáře nakloněn a to dokonce snad už v příštím roce. Šéf InterCity připomněl, že okruh má stále licenci pořádat závod formule 1. Čeká se prý jen na formální souhlas politické reprezentace.

„Turecká vláda by měla závod schválit, protože se jedná o mezinárodní aktivitu,“ řekl Vural Ak. „Z tohoto důvodu čekáme na volby, které budou 1. listopadu.“

Návrat Turecka do již tak přeplněného kalendáře v roce 2016 nevypadá moc reálně. Jedině, že by některá z velkých cen vypadla. Úplně jednoznačná nemusí být situace v Německu.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Alonso by byl rád, kdyby Button příští rok zůstal

Témata článku: ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února