Vrátí se Turecko do kalendáře formule 1?

Není to tak dlouho, co se o okruhu v Turecku objevily dosti negativní zprávy. Podle nich je okruh nyní využíván jako parkoviště velkého prodejce ojetin. Nyní přichází přesně opačné zprávy.
Vrátí se Turecko do kalendáře formule 1?

Podle turecké tiskové agentury proběhly jednání mezi společnosti InterCity, která okruh zpravuje a Ecclestonem, který je návratu do kalendáře nakloněn a to dokonce snad už v příštím roce. Šéf InterCity připomněl, že okruh má stále licenci pořádat závod formule 1. Čeká se prý jen na formální souhlas politické reprezentace.

„Turecká vláda by měla závod schválit, protože se jedná o mezinárodní aktivitu,“ řekl Vural Ak. „Z tohoto důvodu čekáme na volby, které budou 1. listopadu.“

Návrat Turecka do již tak přeplněného kalendáře v roce 2016 nevypadá moc reálně. Jedině, že by některá z velkých cen vypadla. Úplně jednoznačná nemusí být situace v Německu.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Alonso by byl rád, kdyby Button příští rok zůstal

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)