Vrátí se starý Österreichring?

Už v příštím roce by se v Rakousku mohlo jet na původním Österreichringu.
Vrátí se starý Österreichring?

Österreichring byl postaven v roce 1969 a dnes by patřil s délkou 5,9 km k těm delším v rámci kalendáře formule 1. V roce 1990 byl ale okruh zkrácen a vrátil se do kalendáře jako A1 Ring v letech 1997 až 2003.

Nakonec okruh koupil Dietrich Mateschitz, přejmenoval ho na Red Bull Ring a v roce 2014 na něj dostal zpět formuli 1.

V současné době se zvažuje návrat k původní verzi okruhu. Jedno kolo by se nám prodloužilo o nějakých 1,6 km. Samozřejmě bude potřeba souhlasu místních úřadů i několik úprav, ale nemuslo by to být tak složité.

Pokud by se okruh prodloužil, mělo by to dva přínosy. Již nyní jsou časy na kolo kolem 1 minuty a 7 sekund. Příští rok mají být vozy ještě rychlejší, takže se můžeme dostat na časy, které nejsou pro F1 úplně obvyklé. Delší verze okruhu by tomu zabránila. 

S delším okruhem by mohl Red Bull Ring přivítat také vytrvalostní závody série WEC.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Honda plánuje v nejbližší době další vylepšení

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.