Vrátí se Simone Resta do Maranella na pomoc Ferrari? Možná...

Je to téměř přesně rok, co Ferrari oznámilo, že Simone Resta odchází z Maranella. Geograficky se přesunul poměrně daleko, ale fakticky až tak ne. Posílil totiž tým Alfa Romeo.
Vrátí se Simone Resta do Maranella na pomoc Ferrari? Možná...  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Resta pracoval u Ferrari od roku 2001, kdy přišel z Minardi. Postupně se z něj stal hlavní designer. K poslednímu květnu loňského roku Resta u Ferrari skončil a přešel k Alfě Romeo.

Vzhledem k propojení obou týmů to nebyl tak úplně klasický přestup ke konkurenci. Když k tomu připojíme současné problémy Ferrari, máme podhoubí pro spekulace o Restově možném návratu.

Koncept předního křídla měnit nebudeme, říká Binotto

Koncept předního křídla měnit nebudeme, říká Binotto

„Ano, slyšel jsem ty spekulace,“ řekl Binotto pro Motorsport.com. „Jako tým se vždy snažíme zlepšovat tím, že se díváme, kde nám chybí síly.“

„Simone působil v minulosti ve Ferrari. Přešel na pozici technického ředitele Alfy a má obrovské zkušenosti. Vyhodnocujeme možnost, že by se v určitém okamžiku vrátil, ale ještě jsme o tom nerozhodli. Je pravda, že o tom uvažujeme, ale přemýšlíme také o tom, že by mohli přijít, nebo odejít jiní lidé. Organizace je vždy velmi dynamická, ale to je normální.“

Po odchodu Resty převzali jeho povinnosti jeho zástupce Fabio Montecchi, šéf aerodynamiků David Sanchez a Enrico Cardile, který dříve působil v oddělení aerodynamiky GT.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sledujte živě: Král, Enge a další Češi jedou dvanáctihodinovku v Brně

24. června | Toto Wolff navrhuje zrušit šikanu na rovince Mistral na okruhu Paula Ricarda. Okruhy s dlouhými rovinkami (Montreal, Baku) prý nabízí lepší show.
23. června | Steiner označil víkend ve Francii za nejhorší v historii týmu.
23. června | Norrise a Ricciarda doplní u stewardů Raikkonen.
23. června | Ricciardo vyšetřován za souboj s Norrisem v posledním kole

GP Rakouska 2019

Pátek 28. června 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 29. června 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 30. června 2019
Závod 15.10