Vrátí se Simone Resta do Maranella na pomoc Ferrari? Možná...

Je to téměř přesně rok, co Ferrari oznámilo, že Simone Resta odchází z Maranella. Geograficky se přesunul poměrně daleko, ale fakticky až tak ne. Posílil totiž tým Alfa Romeo.
Vrátí se Simone Resta do Maranella na pomoc Ferrari? Možná...  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Resta pracoval u Ferrari od roku 2001, kdy přišel z Minardi. Postupně se z něj stal hlavní designer. K poslednímu květnu loňského roku Resta u Ferrari skončil a přešel k Alfě Romeo.

Vzhledem k propojení obou týmů to nebyl tak úplně klasický přestup ke konkurenci. Když k tomu připojíme současné problémy Ferrari, máme podhoubí pro spekulace o Restově možném návratu.

Koncept předního křídla měnit nebudeme, říká Binotto

Koncept předního křídla měnit nebudeme, říká Binotto

„Ano, slyšel jsem ty spekulace,“ řekl Binotto pro Motorsport.com. „Jako tým se vždy snažíme zlepšovat tím, že se díváme, kde nám chybí síly.“

„Simone působil v minulosti ve Ferrari. Přešel na pozici technického ředitele Alfy a má obrovské zkušenosti. Vyhodnocujeme možnost, že by se v určitém okamžiku vrátil, ale ještě jsme o tom nerozhodli. Je pravda, že o tom uvažujeme, ale přemýšlíme také o tom, že by mohli přijít, nebo odejít jiní lidé. Organizace je vždy velmi dynamická, ale to je normální.“

Po odchodu Resty převzali jeho povinnosti jeho zástupce Fabio Montecchi, šéf aerodynamiků David Sanchez a Enrico Cardile, který dříve působil v oddělení aerodynamiky GT.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sledujte živě: Král, Enge a další Češi jedou dvanáctihodinovku v Brně

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.