Vpředu budou bojovat McLaren a Red Bull, odhaduje Alonso

Fernando Alonso se po pátečních trénincích domnívá, že se od konce zimních testů moc nezměnilo. Favority jsou podle něj top týmy.
Vpředu budou bojovat McLaren a Red Bull, odhaduje Alonso

Volné tréninky nikdy nemají velkou vypovídací hodnotu, ale ty páteční v Melbourne navíc významně ovlivnilo počasí, takže je jakékoliv hodnocení velmi těžké. Alonso svůj odhad však poskytl.

"Myslím, že favority jsou vždy top týmy, takže Red Bull, McLaren, Ferrari a Mercedes," řekl. "Ale myslím, že zajímavý v prvních závodech bývá také Sauber. A dobře dnes jezdila Force India. Ale hádám, že vpředu by měly být McLaren a Red Bull."

Z pohledu Ferrari se podle Alonsa moc nezměnilo, F2012 vykazuje stejné vlastnosti jako v testech. "Auto se chová OK, máme pár odpovědí a dobrý pocit ve voze, ale dobrý pocit jsme měli už v testech," dodal.

Další článek: Räikkönen má stále menší potíže s řízením Lotusu E20

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.