Vozy s motory Renault budou i letos startovat do závodů lehčí

Renault se výkonnostně zatím stále nedotáhl na hlavní konkurenty, ale svým klientům nabízí jiné výhody. Ty Red Bullu pomohly k úspěchům v uplynulých letech.
Vozy s motory Renault budou i letos startovat do závodů lehčí

Renault se v minulosti snažil přesvědčit Mezinárodní automobilovou federaci, aby mu v éře zmrazeného vývoje motorů umožnila podruhé dorovnat výkon svého agregátu na úroveň konkurence, ale neuspěl. S nižším výkonem je dnes zřejmě smířený a vyzdvihuje ostatní přednosti svého výrobku.

"Motor Mercedes je asi o 15 koní výkonnější než ten náš, také Ferrari má větší výkon," přiznal šéf Renaultu F1 Jean-François Caubet pro španělský Diario As. "Ale co se týče přísunu výkonu a spotřeby paliva, patří motor Renault na špičku. Takže potřebuje méně paliva než Mercedes, aby se dostal do cíle."

Caubet dokonce prozradil, jaké jsou odhady Renaultu: "Red Bull může mít na startech závodů o 15 až 18 litrů paliva méně než konkurence, a to dělá rozdíl."

Lehčí auto na startu samozřejmě znamená rychlejší časy. 15 až 18 litrů paliva může znamenat rozdíl kolem tří desetin sekundy na kolo. Vzhledem k zákazu tankování během závodů se tato výhoda od startu postupně rozpouští až do posledního kola, kdy mají všechny vozy víceméně stejné množství paliva v nádrži.

Další článek: Kobajaši: Základ vozu je dobrý, stále se ale můžeme zlepšit

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10