Vozy poháněné Mercedesem jezdí vlastní třídu, přiznává Räikkönen

Na dnešní výsledek budou chtít u Scuderie zřejmě co nejrychleji zapomenout. Piloti Ferrari dovezli své monoposty do cíle Velké ceny Bahrajnu na devátém a desátém místě, což podle jejich slov zcela odpovídá současné formě italského týmu.
Vozy poháněné Mercedesem jezdí vlastní třídu, přiznává Räikkönen

Maranellští se na okruhu Šakhir velmi trápili. V nedělním závodě se museli sklonit před oběma mercedesy, oběma vozy Force Indie, oběma red bully i oběma williamsy, přičemž monoposty, v jejichž útrobách se skrývá agregát z Brixworthu, si jely podle Räikköna svoji vlastní ligu.

„Vozy Mercedesu vypadaly, že nás jsou na rovinkách schopny předjet velmi snadno. Jedna force indie mě dostala na výjezdu ze zatáčky osm. Byla to jako úplně jiná třída,“ přiznal Fin.

„Byl jsem překvapený. Vyjel z boxové uličky, ale já jsem na těch pneumatikách odjel jen několik kol. Ze zatáčky jsem vyjel OK a on se dostal na vnitřek a předjel mě; neměl jsem pro to žádnou odpověď. A v další zatáčce měl také masivní trakci, takže to není jen o koňské síle,“ dodal Räikkönen, jenž si dnes na své konto připsal pouhý jeden bod.

O moc slavněji ovšem nedopadl ani druhý pilot Ferrari Fernando Alonso. Španěl do závodu odstartoval jako devátý a na stejné pozici svítilo jeho jméno i po projetí pod šachovnicovým praporkem.

„Jsme devátí a desátí, a to jsme se nedostali do žádné kolize a ani jsme neměli nějaké problémy,“ zdůraznil Alonso. „Jsme devátí a desátí proto, že tolik jsme toho z vozu dnes mohli vytěžit.“

„Tuhle grand prix jsem vyhrál třikrát. Takže to není tak, že bych zapomněl, jak se tady jezdí. Jsme devátí a desátí, protože tam osm lidí bylo lepších než my.“

Španělský dvojnásobný šampión si je nelichotivé situace velmi dobře vědom, a proto udělá maximum, aby svému týmu pomohl:

„Chceme to změnit, tak rychle, jak to jen půjde, takže musíme začít v Číně. Budeme tu testovat, já budu jezdit dva dny, a nedám si pauzu, dokud se situace nezmění.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Sjeté pneumatiky házely Williamsu klacky pod nohy v cestě za stupni vítězů

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00