Vozy HRT budou závodit v sérii Boss GP

Současný majitel monopostů týmu HRT Teo Martín se dohodl na jejich nasazení do závodní série Boss GP. Historie španělských monopostů F1 nekončí.
Vozy HRT budou závodit v sérii Boss GP

Teo Martín koupil na začátku letošního roku většinu vybavení F1 týmu HRT, včetně dvou vozů 2011. Nyní oznámil, jak s nimi hodlá založit. Domluvil se se svým krajanem Carlosem Mollá na jejich účasti v závodní sérii Boss GP.

Martín poskytne vozy, Mollá je má dostat do provozuschopného stavu, což znamená především dodání motoru a převodovky. Za cíl si dali monoposty připravit do konce května. Kdo je bude řídit, zatím nerozhodli, jednají s několika jezdci.

Série Boss GP má několik tříd, v jedné z nich soutěží bývalé monoposty formule 1. Letos jsou to Jaguar R5 (2004), Benetton B197 (1997) a Arrows A21 (2000) ve dvou exemplářích.

Jeden monopost HRT získalo také Pirelli, ale protože ho nikdo ve firmě nechce používat pro marketingové účely, půjde do dražby na eBay.

Další článek: Změna tvrdé směsi prospěje všem kromě Mercedesu, předpovídá Gillan

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.