Vozy Force India již nejsou jednoznačně nejpomalejší

Fisichellovi ostré kolo pokazily žluté vlajky.

Force India dnešní kvalifikaci může považovat za úspěch. Nebyla sice tak povedená, jako v Monaku, Adrian Sutil se však probojoval do druhé části kvalifikace a překonal tak i Lewise Hamiltona, se kterým před lety soupeřil ve formuli 3.

"Tato kvalifikace se nám povedla. Z patnáctého místa mám radost, podruhé za sebou jsem se dostal do první patnáctky. Nečekali jsme to, protože nás tento víkend provázelo několik problémů. Když ale byla potřeba, dokázali jsme zajet dobré kolo. Myslím, že na sebe můžeme být hrdí. Na závod se těším, uvidíme, jak to dopadne," řekl spokojený Sutil.

Giancarla Fisichellu v dnešní kvalifikaci provázela smůla, a tak nemohl napodobit výkon svého týmového kolegy. Do zítřejšího závodu odstartuje předposlední.

"Od rána jsem měl problémy s brzdami a s blokováním předních kol. Před kvalifikací jsme ale provedli několik změn, které pomohly. V mém nejrychlejším kole byly bohužel po Piquetově smyku vyvěšeny žluté vlajky. Musel jsem tedy trochu zvolnit. Čas už jsem ale nestihl dohnat. Bylo v našich silách dostat se do první patnáctky. Někdy to zkrátka vyjde, jindy ne. S měkčí sadou pneumatik to zítra může být docela loterie, zvlášť když bude vedro. Doufáme, že z naší výchozí pozice dokážeme zajet dobrý závod," řekl Fisichella.

Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Felipeho Massy má svého vítěze