Vozy F1 opět v akci. Leclerc testoval nové pneumatiky, Ocon se starším vozem

Do předsezónních testů ještě zbývá pár týdnů, ale to neznamená, že se na okruzích nic neděje.
Foto: Pirelli
Vozy F1 opět v akci. Leclerc testoval nové pneumatiky, Ocon se starším vozem | Foto: Pirelli

Na začátku loňského února jezdil Charles Leclerc ve Fioranu s upraveným vozem a testoval 18palcové pneumatiky. Další test na začátku března ve Fioranu už zhatila pandemie koronaviru, která v té době zasáhla zejména sever Itálie a to včetně provincie Modeny.

Následně došlo k odkladu pravidel na rok 2022 a testy se přerušily. Nyní Pirelli v testech pokračuje a začalo tam, kde vloni skončilo. V Jerezu se za volant upraveného vozu Ferrari SF90 posadil Charles Leclerc, který v pondělí odjel 110 kol. Další podrobnosti italský výrobce neuvedl, ale podle Autosprintu potrvají testy 3 dny a za volant se posadí i Carlos Sainz. 

Týmy nedávno schválily navýšení počtu testovacích dní z 25 na 30. Jeden vůz v jeden den znamená jeden den testů. Pokud se tedy některého testu zúčastní dva týmy, bude to znamenat dva dny.

Ocon jezdí se zimním zbarvením

Testuje také Alpine, ale jde o testy v rámci přípravy na letošní sezónu. Francouzi přebarvili vůz Renaultu z roku 2018 do zimního zbarvení Alpine. V neděli jezdil na okruhu Paula Ricarda junior Christian Lundgaard, v pondělí ho nahradil Esteban Ocon.

Další článek: Maldonado v Monaku usedne za volant maserati z 30. let