Vozy budou v Rakousku duhové. Formule 1 začne bojovat proti rasismu

Formule 1 založila iniciativu #WeRaceAsOne a chce bojovat proti rasismu.
Vozy budou v Rakousku duhové. Formule 1 začne bojovat proti rasismu

Na vozech formule 1 bude v Rakousku duha. Formule 1 zakládá iniciativu #WeRaceAsOne, jejímž cílem má být řešení největších problémů, kterým čelí sport a globální komunita – boj proti COVID-19 a odsouzení rasismu a nerovnosti. Tak to alespoň uvádí oficiální web F1.

Hamilton zakládá komisi, která má podpořit diverzitu v motorsportu

Hamilton zakládá komisi, která má podpořit diverzitu v motorsportu

Ke konci týdne vyhlásí F1 jasné závazky ke zvýšení rozmanitosti a příležitostí ve sportu. Vytvoří také pracovní skupinu.

„Když se formule 1 vrací po čtyřměsíční přestávce, věříme, že se musíme vrátit s přidaným účelem a odhodláním, abychom vyřešili hlavní problémy, kterým čelíme jako sport, ale také jako společnost,“ píše F1.

„Tyto otázky jsou důležité pro dlouhodobější budoucnost našeho sportu, ale stejně tak mají velký dopad na komunity, ve kterých závodíme a země po celém světě.“

F1 také zmínila svůj dřívější závazek udělat do roku 2030 sport uhlíkově neutrální. V posledních týdnech pak řada týmů pomáhala v boji s koronavirem – například vývojem plicních ventilátorů.

Další článek: FIA udělila homologaci nové biometrické vestě

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10