Vozy budou v Rakousku duhové. Formule 1 začne bojovat proti rasismu

Formule 1 založila iniciativu #WeRaceAsOne a chce bojovat proti rasismu.
Vozy budou v Rakousku duhové. Formule 1 začne bojovat proti rasismu

Na vozech formule 1 bude v Rakousku duha. Formule 1 zakládá iniciativu #WeRaceAsOne, jejímž cílem má být řešení největších problémů, kterým čelí sport a globální komunita – boj proti COVID-19 a odsouzení rasismu a nerovnosti. Tak to alespoň uvádí oficiální web F1.

Hamilton zakládá komisi, která má podpořit diverzitu v motorsportu

Hamilton zakládá komisi, která má podpořit diverzitu v motorsportu

Ke konci týdne vyhlásí F1 jasné závazky ke zvýšení rozmanitosti a příležitostí ve sportu. Vytvoří také pracovní skupinu.

„Když se formule 1 vrací po čtyřměsíční přestávce, věříme, že se musíme vrátit s přidaným účelem a odhodláním, abychom vyřešili hlavní problémy, kterým čelíme jako sport, ale také jako společnost,“ píše F1.

„Tyto otázky jsou důležité pro dlouhodobější budoucnost našeho sportu, ale stejně tak mají velký dopad na komunity, ve kterých závodíme a země po celém světě.“

F1 také zmínila svůj dřívější závazek udělat do roku 2030 sport uhlíkově neutrální. V posledních týdnech pak řada týmů pomáhala v boji s koronavirem – například vývojem plicních ventilátorů.

Další článek: FIA udělila homologaci nové biometrické vestě

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna