Vozy Barrichella a Buttona se v průběhu kvalifikace chovaly odlišně

Ross Brawn rozhodnutí komisařů respektuje.

Páté a sedmé místo jezdců týmu Brawn GP sice nebylo ideálním výsledkem, avšak ve vztahu boje o oba tituly nešlo o žádnou tragédii. Rubens Barrichello i Jenson Button však byli penalizováni a zítra si na startu oproti kvalifikaci o pět míst pohorší.

"Vzhledem k tomu, jak na tom zde v Suzuce jsme, jsem se svým výkonem v kvalifikaci spokojený. V první a druhé části kvalifikace jsme nepatřili zrovna k nejrychlejším, a tak nebylo lehké předpovídat, jak to může celé dopadnout. Vůz s větším množstvím paliva ale pracoval lépe. Co se šampionátu týče, můžu být rád, že jsem se umístil před Jensonem, jelikož máme oba podobné množství benzínu v nádrži. Nebylo to dnes jednoduché. Je třeba tu zůstat i přes množství incidentů a zpoždění zůstat stoprocentně koncentrovaný. Suzuka je fantastická trať, jedna z nejlepších, na kterých závodíme, ale dnešek jen prokázal, jak ošemetná pro jezdce může být," řekl Barrichello.

Jenson Button byl v první a druhé části kvalifikace rychlejší než týmový kolega, v době, kdy to ale bylo nejdůležitější, za Barrichellem mírně zaostal.

"Vzhledem ke včerejšímu dešti a množství přerušení to nebyla zrovna jednoduchá kvalifikace. Tři vyvěšení červených vlajek v jedné kvalifikaci nejsou moc obvyklým jevem. Doufám, že všichni, kterých se to týkalo, jsou v pořádku. Neměli jsme s odklady problémy, protože jsme měli všechny potřebné informace. Zůstávali jsme proto klidní a soustředili se na další výjezd na trať. Vůz v prvních dvou částech kvalifikace jel dobře a určitě se ovládal mnohem lépe s menším množstvím paliva. Ve třetí části kvalifikace mě trápily zadní pneumatiky, kvůli kterým jsem ztratil čas v prvním sektoru. Ve zbytku okruhu už to bylo v pohodě. Čekali jsme ale, že se něco takového stane a budeme se s tím muset nějak vypořádat," řekl lídr šampionátu.

Ross Brawn se na rozhodnutí o penalizování svých jezdců vyjádřil následovně:

"Zjistili jsme, že Rubens a Jenson budou na roštu odsunuti o pět míst. Důvodem je nezpomalení na konci druhé části kvalifikace, kdy byly vyvěšeny žluté vlajky. Rozhodnutí komisařů respektujeme a bereme na vědomí. Uděláme vše pro to, abychom v zítřejším závodě dopadli dobře."

Další článek: Hamilton věří, že se po startu posune do čela