Volnost u McLarenu je fenomenální, oponuje Button Hamiltonovi

Jenson Button odmítl, že by McLaren své jezdce svazoval a omezoval v tom, co mají říkat a dělat. Ve Wokingu se cítí naprosto volný.
Volnost u McLarenu je fenomenální, oponuje Button Hamiltonovi

Hamilton se tento týden vyjádřil pochvalně o Mercedesu kvůli volnosti, kterou mu jako jezdci poskytuje. Řekl, že přišel z prostředí, kde musel dělat a říkat, co mu bylo řečeno. Myslel tím samozřejmě McLaren. V Austrálii měl dodat, že se u svého bývalého týmu dusil.

"Volnost, kterou v tomto týmu máte, je fenomenální. Já to nevidím stejně (jako Hamilton), byl jsem velmi překvapen, když jsem to slyšel," komentoval Button. "Slyšel jsem tolik zvěstí o tomto týmu, které jsou velmi daleko od pravdy."

"Možná se lidé v týmu bojí to říct, ale takhle to není, je to otevřený tým, přátelský tým. Udělají cokoliv, aby vám pomohli, pokud máte jakékoliv problémy."

Button ale připustil, že jezdci McLarenu mají mnoho marketingových povinností, na které si Hamilton také stěžoval. Považuje to za součást své práce.

"Tým jako McLaren potřebuje velké sponzory, aby v tomto sportu přežil, to musíte pochopit. Zpočátku to pro mě byl šok, když jsem sem přišel po výhře v šampionátu s Brawnem, ten rok jsem měl šest sponzorských akcí."

"Zpočátku to bylo: 'Wow, opravdu?' Ale přizpůsobíte se a pochopíte, že je to součást vaší práce, že je to třeba k úspěchu. Není to jen o odvedení práce pro sponzory, musíte pro sponzora odvést skvělou práci, protože s ním chcete spolupracovat dlouhodobě."

Další článek: Coughlan je v Austrálii dočasným šéfem týmu Williams

9:58 | McLaren má dnes filmovací den v Barceloně...
15. února | UPDATE: Jde o letošní zbarvení na loňském voze
15. února | Na internetu je fotografie údajného letošního racing pointu: odkaz
15. února | George Russell dnes slaví 22. narozeniny.