Volnost je pro Hamiltona důležitější než peníze

Jednání o nové smlouvě čekají také Lewise Hamiltona. Podle něj jde jen o detaily a peníze nejsou to hlavní.
Volnost je pro Hamiltona důležitější než peníze | Foto: Getty Images / Clive Mason

Podle Hamiltona je jednání o nové smlouvě o detailech a nejde jen o peníze. Sky uveřejnila rozhovor nyní, ale vznikl už dříve, takže je otázkou, zda peníze skutečně nebudou nakonec kamenem úrazu. Automobilky totiž budou muset šetřit a dotkne se to nejspíše i mezd nejlépe placených jezdců. 

„Když jsem se připojil k týmu, měl jsem v plánu dělat věci, jako je partnerství s Tommym (Hilfigerem),“ řekl Hamilton.

„Kdybychom o tom nemluvili, nebyl by Tommy součástí našeho týmu a nemohl bych dělat skvělé věci, které dělám.“

„Jsou to jen drobnosti, které musíme vyladit, aby byly možné tyto věci. Neodvádí nás to od hlavního cíle, kterým je vyhrávat šampionáty.“

Hamilton také připustil, že pokud smlouvu podepíše, může to být ve F1 naposledy.

„Každý rok se váš život pohybuje a mění a váš plán na následujících pět let je vždy jiný. Je zřejmé, že se potenciálně chystám na své poslední období ve sportu. Samozřejmě to chcete maximalizovat finančně, ale především jde o výsledky.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Brown vyzval Binotta, aby uveřejnil pravdu o dohodě s FIA

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.