Volná sedačka u Mercedesu? Rozhodnutí prodloužit smlouvu s McLarenem nelituji, říká Norris | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Volná sedačka u Mercedesu? Rozhodnutí prodloužit smlouvu s McLarenem nelituji, říká Norris

Lando Norris si i nadále stojí za svým rozhodnutím s předstihem prodloužit s McLarenem.

Koncem ledna McLaren oznámil, že se svým jezdcem Landem Norrisem s předstihem prodloužil smlouvu, která měla končit v roce 2025, o několik dalších let.

Jen necelý týden poté oběhla nejen svět F1 zpráva, že se Lewis Hamilton rozhodl po sezoně 2024 opustit Mercedes a zamířit k Ferrari. Krok sedminásobného šampiona znamená, že po něm zůstane volná závodní sedačka, o kterou by jistě řada jezdců měla velký zájem.

Norris se nicméně v dějišti předsezonních testů v Bahrajnu nechal slyšet, že svého rozhodnutí, tedy upsat se na dlouhou dobu McLarenu, nelituje, a to ani ve světle toho, že se situace na trhu jezdců nyní změnila. 

„Se svou volbou jsem spokojen, i když jsem mohl počkat, jelikož jsem měl na výběr,“ uvedl Norris, kterého cituje Autosport.

„Věděl jsem, že se mi potenciálně mohou naskytnout i jiné příležitosti. Svého kroku nelituji. Věřím svému týmu a tomu, čeho jsme dosáhli a čeho můžeme dosáhnout do budoucna. Jsem velmi spokojený s tím, kde se nacházím,“ prohlásil Brit, který stále čeká na svůj první triumf ve formuli 1.

„Samozřejmě bych mohl být spokojenější, kdybychom už dosahovali cílů, kterých si myslím, že chceme všichni dosáhnout. Hlavní ale je, že si užívám čas strávený se členy týmu, ve kterém jsem. Myslím, že je to důležitá součást toho, že se zároveň snažíme zlepšovat jako tým,“ vysvětlil svůj pohled Norris.

Doporučujeme

Články odjinud