Volkswagen zvažuje vstup do formule 1, přípravu vede Domenicali

Volkswagen zvažuje vstup do formule 1. Podle BBC je to zatím ve stádiu přípravy analýzy, kterou nemá na starosti nikdo jiný než Stefano Domenicali.
Volkswagen zvažuje vstup do formule 1, přípravu vede Domenicali

Stefano Domenicali pracuje pro Audi, která je součástí koncernu Volkswagen. Podle BBC vede studii proveditelnosti právě bývalý šéf Scuderie.

O vstupu Volkswagenu v jakékoliv podobě se spekuluje už delší dobu. Druhý největší výrobce automobilů na světě by mohl vstoupit sám nebo k tomu použít některou ze svých značek – nabízí se především Porsche nebo Audi. Slavnou motoristickou minulost má ale také Bugatti. 

Nedávní spekulace hovořila o příchodu Audi, ale automobilka to popřela. Na začátku roku se zase spekulovalo, že by do F1 vstoupil Volkswagen jen jako dodavatel motorů pro Red Bull.

Pro vstup Volkswagenu podle BBC hovoří úspěch Mercedesu. Naopak překážkou jsou osobní vztahy mezi šéfem dozorčí rady Ferdinandem Piechem a Berniem Ecclestonem. Aby stoupla pravděpodobnost vstupu Volkswagenu do F1, bude muset někdo z nich skončit. 

Volkswagen má dnes několik aktivit v motorsportu. Ty hlavní jsou v DTM (Audi), WEC (Porsche) a rallye. 

Další článek: McLaren o jezdcích dnes nerozhodl

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.