Volkswagen zvažuje vstup do formule 1, přípravu vede Domenicali

Volkswagen zvažuje vstup do formule 1. Podle BBC je to zatím ve stádiu přípravy analýzy, kterou nemá na starosti nikdo jiný než Stefano Domenicali.
Volkswagen zvažuje vstup do formule 1, přípravu vede Domenicali

Stefano Domenicali pracuje pro Audi, která je součástí koncernu Volkswagen. Podle BBC vede studii proveditelnosti právě bývalý šéf Scuderie.

O vstupu Volkswagenu v jakékoliv podobě se spekuluje už delší dobu. Druhý největší výrobce automobilů na světě by mohl vstoupit sám nebo k tomu použít některou ze svých značek – nabízí se především Porsche nebo Audi. Slavnou motoristickou minulost má ale také Bugatti. 

Nedávní spekulace hovořila o příchodu Audi, ale automobilka to popřela. Na začátku roku se zase spekulovalo, že by do F1 vstoupil Volkswagen jen jako dodavatel motorů pro Red Bull.

Pro vstup Volkswagenu podle BBC hovoří úspěch Mercedesu. Naopak překážkou jsou osobní vztahy mezi šéfem dozorčí rady Ferdinandem Piechem a Berniem Ecclestonem. Aby stoupla pravděpodobnost vstupu Volkswagenu do F1, bude muset někdo z nich skončit. 

Volkswagen má dnes několik aktivit v motorsportu. Ty hlavní jsou v DTM (Audi), WEC (Porsche) a rallye. 

Další článek: McLaren o jezdcích dnes nerozhodl

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10