Volkswagen zvažuje vstup do formule 1

Ale jen jako dodavatel motorů od roku 2012.
V roce 2012 by měla začít platit nová pravidla o motorech, což Volkswagen považuje za vhodnou příležitost pro vstup do formule 1. Spokojit se chce jen s rolí dodavatele pohonných jednotek, na vlastní tým ambice nemá.

"Když jste největší automobilka na světě, je přirozené, že o tom přemýšlíme, ale ne před rokem 2012," řekl o vstupu Volkswagenu do formule 1 Hans-Joachim Stuck pro Autosport.

"Hledáme inovativní věci a formule 1 je vrcholem motorsportu. Před dvěma roky se hovořilo o tom, že Volkswagen koupí tým Red Bull, který jsme nepotřebovali. Proč bychom se měli držet jednoho týmu, když můžeme dodávat své motory více týmům?"

Podle Stucka, jenž pracuje ve sportovní divizi Volkswagenu, je dosažení úspěchu s vlastním týmem velmi náročné.

"Pokud koupíte Red Bull a Adrian Newey bude chtít jít létat nebo rybařit, tým už nebude úspěšný. Podívejte se na BMW. Kupili aerodynamický tunel za mnoho miliónů dolarů a superpočítač, a teď končí. Vyrábět motor a dodávat ho týmu je ta nejlepší cesta," řekl.

Stuck se domnívá, že role dodavatele motorů je pro automobilky ta nejlepší. Týmy by měli vést soukromníci a motory jim mají dodávat automobilky. Tak se podle něj může podařit ještě navýšit počet vozů na startovním roštu.
Další článek: Prost varuje Räikkönena před roční přestávkou