Volkswagen zopakoval, že ho formule 1 zatím nezajímá

Mezinárodní automobilová federace si přeje, aby do formule 1 vstoupil finančně dobře zajištěný tým, který by byl schopen se angažovat dlouhodobě.
Volkswagen zopakoval, že ho formule 1 zatím nezajímá

FIA před několika dny oznámila, že umožní zájemcům vstoupit do výběrového řízení, z kterého může vzejít nový tým působící ve formuli 1. Vzhledem k tomu, že formální zájem je potřeba vyjádřit do 3. ledna a oficiální verdikt o výběru či nevýběru nové stáje padne již na konci února, nemají potenciální týmy času nazbyt. 

Vzhledem k nepříznivosti uzávěrky je docela dobře možné, že FIA již před časem zjistila vážného kandidáta, se kterým došlo k výraznému pokroku v jednání a pro kterého by zmiňovaná data mohla být spíše formalitou. 

Dostatek finančních prostředků pro brzké vyvinutí konkurenceschopného vozu mají jen velké subjekty, například automobilky. Netrvalo tak dlouho a podezření opět padlo na koncern Volkswagen, který se zatím spojení s formulí 1 vždy poměrně vehementně bránil. Jinak tomu není ani v tomto případě. 

"V současnosti nemá společnost Volkswagen ani žádná jiná značka spadajícího do portfolia Volkswagenu v plánu připojit se k formuli 1," prozradil tiskový mluvčí Volkswagen Group.

Pro připomenutí - pod koncern Volkswagen patří celá řada známých značek, jmenovitě Volkswagen samotný, ale také Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, SEAT a Škoda. Volkswagen se plnými silami vrhl do rally, Audi sbírá úspěchy na poli vytrvalostních závodů (a rovněž působí v DTM), totéž se chystá udělat Porsche. Vozy Lamborgini jezdí například v závodech GT vozů. SEAT je zainteresován v cestovních vozech a česká automobilka Škoda zase patří k respektovaným značkám v rally.

Další článek: Alonso najel první kilometry s novým vozem

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00