Vodafone, McLaren - smlouva je výhodná pro obě strany

Britská společnost Vodafone se ve formuli 1 angažuje již několik let. V současné době je jedním z hlavních sponzorů stáje McLaren a ve své spolupráci s ní by chtěla firma pokračovat i v budoucnu.
Vodafone, McLaren - smlouva je výhodná pro obě strany

Firma Vodafone je jedním z hlavních lídrů trhu s telefonními službami, v královně motorsportu se objevila před více než deseti lety. Během této doby však nespolupracovala jen s britským McLarenem, ale například také s italskou stájí Ferrari. Hlavním sponzorem McLarenu se společnost Vodafone stala v roce 2007, kdy přestala spolupracovat právě s Ferrari. V průběhu následujících pěti let se vztah McLarenu a Vodafonu velmi prohloubil a obě společnosti teď podepsaly smlouvu na spolupráci po dobu dalších dvou let.

Daragh Persse, šéf oddělení sponzorství ve Vodafonu, uvedl pro oficiální stránky formule 1: "Máme radost, že můžeme finančně podporovat Vodafone McLaren Mercedes. Toto partnerství nám dovoluje pokračovat v budování hodnoty naší značky po celém světě. Důležitější ale je, že máme možnost věnovat se fanouškům F1 a zákazníkům a ukázat jim, jak naše komunikační řešení pomáhají týmu na trati i mimo ni."

McLaren také poskytuje Vodafonu a jeho zákazníkům mnoho skvělých příležitostí přiblížit se formuli 1. "Jak jsem právě řekl, přenášíme naše zákazníky blíže vzrušení formule 1 a umožňujeme jim zažít tuto zkušenost díky našim sponzorským programům."

Vodafone však odmítá, že by tato společnost zasahovala do zásadních rozhodnutí týmu: "Taková rozhodnutí my neovlivňujeme. Za výběr jezdecké sestavy týmu a za jeho obchodní strategie je odpovědný pouze tým. Nicméně spolupracujeme s ním velmi úzce a podporujeme ho."

Diskuze (14) Další článek: Nové boxy a startovní rovinka také pro Interlagos
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00