Vlk Ferrari si ještě počká, jestli se Rudý býk nezraní

Šéf Ferrari Stefano Domenicali nechtěl po domácím závodě v Monze odepsat letošní šampionát, ale připustil, že takové rozhodnutí může padnout brzy.
Vlk Ferrari si ještě počká, jestli se Rudý býk nezraní

Ani Monza Ferrari nepomohla v boji o tituly, Red Bull svůj náskok znovu navýšil v obou pohárech. Maranellští se ale ještě nevzdávají.

"Dnes jsme jasně viděli, že byl Red Bull silnější," uznal po italském závodě Domenicali. "Snažili jsme se udělat maximum. Myslím, že s Fernandem jsme získali fantastickou závodní pozici, ale byla to škoda, protože jsem chtěl mít na pódiu také Felipeho."

"Když bojujete se silnějším vozem, můžete si hrát se strategiemi, ale není to vždy jednoduché. Kvůli faktu, že Red Bull předvedl skvělou rychlost také tady a v těchto podmínkách, je zřejmé, že boj o šampionát je velmi těžký."

"Musíme tu zůstat a řekl jsem, že musíme využívat příležitosti, pokud se naskytnou. Zkušenosti z minulého roku nás stále pálí. Pokud se jim (Red Bullu) ze sportovního hlediska něco stane, musíme tu být jako vlk a zaútočit na ně, musíme zůstat připraveni a udržet se na dosah."

Už před GP Itálie Ferrari prohlásilo, že si nechá další dva závody na přehodnocení situace v šampionátu. O tom, jestli na trať hodí ručník, má rozhodnout po Singapuru.

"Co se týče rozhodnutí o tom, jak a kdy přesuneme všechny zdroje na nový vůz, myslím, že jsme velmi blízko konečnému rozhodnutí. Zdroje pomalu přesouváme, jak jsme si už naplánovali před letní přestávkou."

Diskuze (39) Další článek: Střed pole: Hülkenberg svým skvělým výkonem zastínil všechny ostatní
16. března | Možné strategie pro závod podle Pirelli odkaz
16. března | Haas dostal za nebezpečné vypuštění Magnussena do cesty Pérezovi 5000 euro.

GP Austrálie 2019

Pátek 15. března 2019
1. trénink Hamilton (1:23.599)
2. trénink Hamilton (1:22.600)
Sobota 16. března 2019
3. trénink Hamilton (1:22.292)
Kvalifikace Hamilton (1:20.486)
Neděle 17. března 2019
Závod Bottas