Vlk Ferrari si ještě počká, jestli se Rudý býk nezraní

Šéf Ferrari Stefano Domenicali nechtěl po domácím závodě v Monze odepsat letošní šampionát, ale připustil, že takové rozhodnutí může padnout brzy.
Vlk Ferrari si ještě počká, jestli se Rudý býk nezraní

Ani Monza Ferrari nepomohla v boji o tituly, Red Bull svůj náskok znovu navýšil v obou pohárech. Maranellští se ale ještě nevzdávají.

"Dnes jsme jasně viděli, že byl Red Bull silnější," uznal po italském závodě Domenicali. "Snažili jsme se udělat maximum. Myslím, že s Fernandem jsme získali fantastickou závodní pozici, ale byla to škoda, protože jsem chtěl mít na pódiu také Felipeho."

"Když bojujete se silnějším vozem, můžete si hrát se strategiemi, ale není to vždy jednoduché. Kvůli faktu, že Red Bull předvedl skvělou rychlost také tady a v těchto podmínkách, je zřejmé, že boj o šampionát je velmi těžký."

"Musíme tu zůstat a řekl jsem, že musíme využívat příležitosti, pokud se naskytnou. Zkušenosti z minulého roku nás stále pálí. Pokud se jim (Red Bullu) ze sportovního hlediska něco stane, musíme tu být jako vlk a zaútočit na ně, musíme zůstat připraveni a udržet se na dosah."

Už před GP Itálie Ferrari prohlásilo, že si nechá další dva závody na přehodnocení situace v šampionátu. O tom, jestli na trať hodí ručník, má rozhodnout po Singapuru.

"Co se týče rozhodnutí o tom, jak a kdy přesuneme všechny zdroje na nový vůz, myslím, že jsme velmi blízko konečnému rozhodnutí. Zdroje pomalu přesouváme, jak jsme si už naplánovali před letní přestávkou."

Další článek: Střed pole: Hülkenberg svým skvělým výkonem zastínil všechny ostatní

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10