Vlk Ferrari si ještě počká, jestli se Rudý býk nezraní

Šéf Ferrari Stefano Domenicali nechtěl po domácím závodě v Monze odepsat letošní šampionát, ale připustil, že takové rozhodnutí může padnout brzy.
Vlk Ferrari si ještě počká, jestli se Rudý býk nezraní

Ani Monza Ferrari nepomohla v boji o tituly, Red Bull svůj náskok znovu navýšil v obou pohárech. Maranellští se ale ještě nevzdávají.

"Dnes jsme jasně viděli, že byl Red Bull silnější," uznal po italském závodě Domenicali. "Snažili jsme se udělat maximum. Myslím, že s Fernandem jsme získali fantastickou závodní pozici, ale byla to škoda, protože jsem chtěl mít na pódiu také Felipeho."

"Když bojujete se silnějším vozem, můžete si hrát se strategiemi, ale není to vždy jednoduché. Kvůli faktu, že Red Bull předvedl skvělou rychlost také tady a v těchto podmínkách, je zřejmé, že boj o šampionát je velmi těžký."

"Musíme tu zůstat a řekl jsem, že musíme využívat příležitosti, pokud se naskytnou. Zkušenosti z minulého roku nás stále pálí. Pokud se jim (Red Bullu) ze sportovního hlediska něco stane, musíme tu být jako vlk a zaútočit na ně, musíme zůstat připraveni a udržet se na dosah."

Už před GP Itálie Ferrari prohlásilo, že si nechá další dva závody na přehodnocení situace v šampionátu. O tom, jestli na trať hodí ručník, má rozhodnout po Singapuru.

"Co se týče rozhodnutí o tom, jak a kdy přesuneme všechny zdroje na nový vůz, myslím, že jsme velmi blízko konečnému rozhodnutí. Zdroje pomalu přesouváme, jak jsme si už naplánovali před letní přestávkou."

Další článek: Střed pole: Hülkenberg svým skvělým výkonem zastínil všechny ostatní

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.