Vlastními silami bod nezískáme ani letos, obává se Caterham

Na rozdíl od předchozích sezón letos Caterham na rovinu říká, že se zřejmě nedokáže zlepšit natolik, aby bojoval ve středu pole o body.
Vlastními silami bod nezískáme ani letos, obává se Caterham

Malajsijskému týmu Caterham první bod ve formuli 1 stále uniká. Byl jeho cílem poslední dva roky, stejně tak boj s týmy středu pole.

"Letos jsme neprohlásili nic o tom, že budeme v prvním závodě bojovat ve středu pole. Musíme v tom mít jasno," řekl šéf stáje Cyril Abiteboul pro Autosport.

Abiteboul, který převzal vedení týmu od Tonyho Fernandese, totiž nevěří, že zlepšení přijde konečně už letos. Snaží se být realista.

"Chci, abychom dobře chápali vše, co se děje na trati, což je velká změna vůči loňskému roku," vysvětloval. "Chci, abychom zcela rozuměli tomu, proč něco funguje nebo nefunguje."

"Také chci, abychom se chopili každé příležitosti, která se naskytne, včetně příležitosti bodovat, protože ta někdy může přijít. Ne v prvních závodech, ale v jistou chvíli přijít může."

"Možná dokážeme vlastními silami dohnat střed pole, a když se toho bude na trati dít dost, získat bod. Vlastními silami letos bod nezískáme, ale pokud se bude dít něco zvláštního, nedá se to vyloučit."

Caterham už dříve naznačil, že letošní sezónu hodlá brát jako přechodnou. Větší šanci na posun vpřed vidí v nových pravidlech příští rok.

Další článek: Hamilton byl jako jeden z mála proti omezení používání DRS

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.