VJM05 je nejlepší auto, jaké jsme kdy postavili, říká Mallya

Force Indii se zimní přípravy vydařily a tým je přesvědčený, že je v lepší formě než před rokem, což by mu mělo umožnit posun nahoru.
VJM05 je nejlepší auto, jaké jsme kdy postavili, říká Mallya

Force India se v testech prezentovala zajímavými časy a vyváženým jízdním projevem na trati. Podle předsezónních odhadů by si měla zachovat status nejlepšího týmu středu pole.

"Z našeho pohledu není pochyb o tom, že Andrew Green a jeho technický tým odvedl mimořádnou práci a připravil velmi dobře vyvážené auto," řekl majitel týmu Vidžaj Mallya. "Dokonce zajdu tak daleko, že řeknu, že VJM05 je nejlépe sestrojené auto, jaké jsme kdy vyrobili, a designové detaily jsou krásné. Jsme přesvědčeni, že nám tento vůz dokáže pomoci udělat další krok vpřed."

"Co se týče našich očekávání, v předpovědích zůstávám opatrný, prostě protože je tu mnoho neznámých. Naše analýzy naznačují, že by startovní rošt mohl být nejvyrovnanější za poslední roky, hlavně ve své přední části. Náš cíl přesto zůstává stejný, s Force Indií chceme dosáhnout dalšího pokroku a bojovat s týmy, které jsou před námi."

Indická stáj je teď soustředěná na první závod. VJM05 pro něj dostane nové díly. "Tyto věci, které budeme mít v Austrálii, jsme zatím ještě netestovali," prozradil provozní ředitel Otmar Szafnauer. "Představují neznámé, ale všechny simulace a testy v aerodynamickém tunelu ukazují, že by měly přinést zlepšení. Takže pokud bude dobrá korelace mezi našimi simulacemi a realitou, měli bychom v Austrálii dosáhnout zlepšení."

Co se týče rozložení sil, potvrdil Szafnauer Mallyovy odhady. "Myslím, že to bude zajímavé na čele i ve středu pole. Bude to všude vyrovnané. Týmy jsou si teď výkonnostně mnohem blíž, což znamená, že velkou roli budou hrát ostatní faktory. Bude více záležet na volbě strategií a délce zastávek v boxech. Bude napínavé sledovat, jak se bude dařit některým jezdeckým dvojicím, včetně té naší. Máme dva velmi dobré a vyrovnané jezdce."

Pro Force Indii budou letos závodit Paul di Resta a Nico Hülkenberg. Na pozici záložního jezdce je doplní Jules Bianchi, jenž absolvuje i několik pátečních tréninků. Szafnauer odhadl, že Francouz usedne do vozu nejdřív v Bahrajnu.

Další článek: Jak se bude nový vůz chovat na trati, je pro Marussii velkou neznámou

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00