Vítězství přimělo Buttona změnit názor, o titul chce dál bojovat

Forma McLarenu a výhra v Grand Prix Maďarska zvedly Jensonu Buttonovi náladu, ručník z ringu stáhl zpět a chce dál bojovat.
Vítězství přimělo Buttona změnit názor, o titul chce dál bojovat

Po sérii technických problémů, které ho potkaly před Maďarskem, Jenson Button prohlásil, že jeho boj o letošní titul skončil. Po vítězství na Hungaroringu už hovoří jinak.

"Na Sebastiana ztrácím 100 bodů, takže to bude náročné, ale já mám výzvy rád," řekl. "Nikdy se nevzdávám, takže uvidíme, jak to dopadne. Budu to brát závod po závodě a na body se podívám na konci roku."

Britský závodník změnil názor pod tíhou pozitivních emocí, které si přivezl z Maďarska. Ve své 200. Grand Prix zvítězil na místě, kde získal také své první vítězství kariéry.

"Byla to jedna z mých nejlepších výher," hodnotil. "Celý závod jsem na to musel tlačit, měl jsem skvělé souboje s Lewisem, byly proměnlivé podmínky, které na začátku nebyly snadné, nebo když začalo 20 kol před koncem pršet. To vše přispělo k závodu, který snad byl pro diváky zábavný."

"Rozhodně bylo zábavné ho jet! Vyhráli jsme tři z posledních pěti Grand Prix, takže všichni v týmu můžou vstoupit do letní přestávky s hrdostí na práci, kterou jsme za poslední měsíce odvedli, abychom auto zrychlili na konkureceschopnou úroveň. Dobijeme baterie a budeme se těšit na Spa."

Diskuze (151) Další článek: Načasování vstupu na burzu bylo nešťastné, přiznává Williams
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00