Vítězství není reálné, shodují se piloti Mercedesu

Piloti Mercedesu ovládli kvalifikaci na Velkou cenu Španělska. Nico Rosberg si letos již podruhé vyjel pole position a o necelé tři desetiny sekundy tak porazil týmového kolegu Lewise Hamiltona. AKTUALIZOVÁNO
Vítězství není reálné, shodují se piloti Mercedesu

Nico Rosberg si sice v dnešní kvalifikaci vyjel svou třetí pole position v kariéře ve formuli 1, nicméně do zítřejšího závodu plánuje nastoupit s velkou opatrností. K lehce zdrženlivému postoji ho vede především hořká zkušenost z minulého závodu, do něhož rovněž odstartoval z prvního místa, do cíle ale dojel devátý.

"(Pneumatiky) zatím celý víkend pracují opravdu skvěle, vše jsme optimalizovali," pochvaluje si mladý Němec. "Po tom, co jsme viděli v Bahrajnu, je to milé, nesmíme ale být přehnaně sebevědomí, když přemýšlíme o výsledku závodu. Jsme překvapení, že jsme tak rychlí, byla to ale dobrá kvalifikace a parádní kolo na jejím konci, což mě hodně, ale hodně těší. Tým to určitě podpoří, protože přední řada je fantastická. Po Bahrajnu ale musíme být trošku opatrní."

V Bahrajnu měl Mercedes sice dobrou rychlost v kvalifikaci, v závodě mu pak už ale taková forma scházela, a to především kvůli pneumatikám. "Tým velmi tvrdě pracoval na tom, aby byl ještě lepší v tom, jak dostat z pneumatik co nejvíc," vysvětlil Rosberg. "Zítřek bude prostě výzva," dodal.

Lewis Hamilton sice v kvalifikaci dojel necelé tři desetiny sekundy za svým týmovým kolegou a na startu do zítřejšího závodu se tak postaví na druhou pozici, nicméně nadšením zrovna nejásá. "Z vylepšení pro tento víkend jsem zatím nedostal všechno," zněla Hamiltonova první slova. "Stát na startu na prvním a na druhém místě je pro nás skvělé, já jsem se ale celý víkend trápil. Dlouhé jízdy byly poměrně špatné, ale rychlost na jedno kolo nevypadá zas až tak hrozně."

Nico Rosberg ve svém tiskovém prohlášení naznačil, že vítězství v zítřejším závodě není úplně jisté, Lewis Hamilton pak jeho slova potvrdil. "Od startu budeme dělat všechno, co bude v našich silách, hodně obav ale přináší hlídání pneumatik. Jsem rád, že se zítra můžeme snažit dojet do zatáčky číslo jedna první, pro tým to bude určitě pozitivní. Musíme jen zlepšit naši závodní rychlost, kvalifikační rychlost máme dobrou. Doufám, že v budoucnu si pro vítězství dojedeme," dodal Brit optimisticky.

Na otázku, zda není zklamaný, že ho jeho týmový kolega porazil, Hamilton odpověděl: "Někdy jste poražení, někdy vyhrajete, je to prostě hra. Dneska byl rychlejší, já tedy musím pracovat tvrději - je to jednoduché."

Šéf týmu Ross Brawn byl dnešním výsledkem svých svěřenců nadšen: "Tým i oba naši jezdci dnes odvedli skvělou práci. Věřím, že máme nejsilnější dvojici jezdců v letošní formuli 1, což dnes naši piloti dokázali.  Nemyslím si ovšem, že bychom zítra byli nejrychlejším týmem, startujeme ale z nejlepších možných pozic."

Další článek: Za vyřazením Buttona pravděpodobně stojí vysoký tlak pneumatik

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10