Vítězové letošní sezóny převzali poháry od FIA

V Monaku proběhla oficiální korunovace mistrů světa.
Na tradičním gala večeru FIA v Monaku převzali poháry pro vítěze první tři jezdci šampionátu a tým Brawn GP. Ačkoliv se v obou šampionátech rozhodlo ještě před koncem sezóny, teprve teď jsou letošní šampióni oficiální.

"Pro mě a Brawn GP to byl fantastický rok," řekl Jenson Button. "23 dní před začátkem sezóny jsme ani nevěděli, jestli nastoupíme do prvního závodu, teď jsem mistr světa a tým vyhrál šampionát konstruktérů. Všichni v týmu si úspěch zaslouží."

Na druhém místě v šampionátu skončil Sebastian Vettel, který se tak stal nejmladším vicemistrem světa v historii formule 1.

"Sportovec samozřejmě nikdy nemá za cíl skončit druhý, ale i tak je to skvělý výsledek a můžeme s ním být spokojení," řekl německý pilot. "Pro tým to byla fantastická sezóna, nejlepší v historii a uznání patří všem v Red Bullu Racing, na trati i v továrně. Jsme hrdí na své výsledky a budou nás motivovat, abychom byli příští rok ještě lepší."

Bronzová příčka v šampionátu patří dalšímu rekordmanovi Rubensi Barrichellovi. Ten je se svými 288 Grand Prix nejzkušenějším pilotem v historii tohoto sportu a v barvách Williamsu příští rok překročí magickou hranici 300 závodů.

"Jsem opravdu rád, že jsem se podílel na zisku titulu pro tým dvěma vítězstvími ve Valencii a Monze, stupni vítězů a body," řekl Brazilec. "Byla to jedna z mých nejlepších sezón ve formuli 1."

"Tým byl celý rok super, postavil a vyvíjel vůz, který mi umožnil znovu vítězit. Nepřestával věřit ani v těch nejtěžších časech. Úspěchy v šampionátu si zcela zasloužíme a bylo mi velkou ctí být součástí tak silného týmu."

Za vítěznou stáj převzal pohár Ross Brawn, jehož čeká několik změn. Zcela odlišná jezdecká sestava a především spojení s Mercedesem.

"Jako tovární tým Mercedesu oživíme odkaz slavných Stříbrných šípů," řekl. "Všichni se těšíme na to, že budeme reprezentovat Mercedes-Benz na vrcholu světového motorsportu a na výzvu v podobě obhajoby našeho titulu v příští sezóně."

Kromě cen za sportovní úspěchy udělila FIA další dva poháry. Cena pro nejlepšího pořadatele putuje do Abú Zabí. Okruh Yas Marina měl letos v kalendáři formule 1 premiéru a uskutečnil se na něm první závod se začátkem za denního světla a koncem za tmy pod umělým osvětlením. Televizní pohár převzal Dean Locke z Formula One Management TV za pokrytí GP Abú Zabí.
Další článek: Podle Hilla by Schumacher stále mohl podávat hvězdné výkony

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00