Vítěz Vettel: Dneska večer byla radost řídit

Oba jezdci Red Bullu věří, že se tým udrží na špičce i přes zimu.
Klepněte pro větší obrázekSebastian Vettel uhájil díky vítězství v Abú Zabí druhé místo v šampionátu a stal se vicemistrem světa. „Byl to úžasný závod. Senzační způsob, jak zakončit sezonu,“ radoval se.

Vettel startoval z druhého místa za Lewisem Hamiltonem. Ten ale musel brzy odstoupit kvůli poruše brzd.

„Měl jsem dobrý start. Ne dost dobrý, abych Lewise přesprintoval, ale držel jsem se ho blízko. Přestože jsem měl víc paliva. První zastávka byla hodně stresující, ale pak (Lewis) odpadl a od té chvíle už to bylo skvělé,“ řekl Vettel.

„Měl jsem náskok na Jensona (Buttona) i Marka (Webbera). Jel jsem si, jak jsem potřeboval, auto bezvadně sedělo na obou směsích pneumatik. Dneska večer byla radost ho řídit.“

Red Bull má za sebou nejúspěšnější sezonu ve svých krátkých dějinách. Posbíral pětkrát tolik bodů co vloni, získal šest vítězství a dalších deset pódiových umístění.

„Bylo by dobré takhle pokračovat. Auta se příští rok moc nezmění, ale odpadne tankování, to bude něco nového,“ poznamenal Vettel.

„Měli jsme velice, velice dobrou sezonu. Stala se spousta pozitivních věcí, ale něco jsme i pokazili. Není to žádná hanba. Musíme zjistit a porozumět, proč se to stalo, a příští rok se vrátit chytřejší.“

Dvaadvacetiletý Vettel se na stupních vítězů nakonec sešel s třicátníky Buttonem a Webberem. „Pamatuju se, že před pár lety tihle dva závodili a já se na ně koukal v televizi. Tohle byla mimořádná sezona, snad ta příští bude stejně vzrušující.“

Vettelův týmový kolega Webber dojel druhý. V konečném pořadí jezdců je čtvrtý.

Po startu v Abú Zabí bez úhony přestál kolizi s Rubensem Barrichellem, ale až do posledního kola se pak musel bránit dotírajícímu Buttonovi.

„Bál jsem se, že mám píchlé kolo, ale tým mi hlásil, že tlak je v pořádku. Jenson pak zajel nějaká dobrá kola a dohnal mě,“ popsal Webber. „Seb byl dneska prostě trochu rychlejší,“ dodal.

„Nevidím jediný důvod, proč bychom příští rok nemohli být zase na čele. Máme naprosto neuvěřitelný tým,“ řekl.
Další článek: Sebastian Vettel zajel v Abú Zabí i nejrychlejší kolo