Vítejte v novém světě

Vážení přátelé, dočkali jste se vy i my. Nový web F1sports a MotoGPsports je konečně na světě. Přesněji řečeno F1sports začal být novým světem, ve kterém vás srdečně vítám. Dovolte mi, abych vám při této výjimečné a pro nás i vzrušující příležitosti popřál mnoho štěstí a zdraví do nového roku a mnoho příjemně strávených chvil nejen s námi.

Je až neuvěřitelné, jak rychle se rozrůstá počet čtenářů prakticky od samotného spuštění webu před začátkem sezony 2007. To přirozeně klade vysoké nároky na samotný webový magazín, aby dokázal držet krok s takovou úrovní zájmu, která nám pomohla zařadit nás ke špičce mezi specializovanými internetovými magazíny. Nový web je jedním z takových opatření. Na jedné straně jsme nesmírně poctěni velkým zájmem, protože úspěch webu je hlavně vaší zásluhou. Na straně druhé je to ale velmi zavazující a naším hlavním cílem je nezklamat vaši důvěru, které si velmi vážíme.

Nebudu vám zde líčit, jak trnitá cesta za novým webem to byla. Pouze řeknu, že byla. A hodně. Ale jen díky neutuchajícímu úsilí realizačního týmu Honzy Pastorka, Evy Křivánkové, Filipa Fikejze, Michala Mikoláše a Petra Czyže ve spolupráci se všemi našimi partnery jsme ji překonali. A výsledek vidíte sami.

Je to naše (vaše) nové dítě, bude ještě pár dní trpět dětskými nemocemi. Odpusťte nám to, prosím, nenechte si to pro sebe a napište na adresu redakce jakékoli nedostatky. Budeme je shromažďovat a určitě se s nimi vypořádáme.

PRO LABUŽNÍKY I NÁHODNÉ KOLEMJDOUCÍ

Počítám také s tím, že se s novým webem budete chvíli seznamovat. Není to jen jeho vzhled, na kterém jsme dlouho pracovali, ale také přehlednost a přístupnost. Vedle šílenců, kteří formuli 1 sledují dnes a denně, chceme zaujmout také méně zasvěcené fandy, kteří se třeba zastaví jen jednou za pár dní. Na titulní stránce se tedy budou vyskytovat v průběhu časy ty nejdůležitější informace, zatímco v sekci 'Zprávy' je pak najdete všechny pohromadě. Zejména užitečný vám může přijít výpis všech zpráv publikovaných v každém dni využitím kalendáře na pravé straně.

MÁTE CO ŘÍCI? ŘEKNĚTE TO NA F1sports

Jak jistě víte, F1sports má blízko ke komunitě formule 1. Budeme schopni vám přinášet exkluzivní zprávy od známých osobností v sekci 'Exkluzivně'. Domluveni jsme s Pavlem Turkem, Davidem Coulthardem, Martinem Brundlem, Mickem Doohanem, Alexem Wurzem, Pedrem de la Rosou a dalšími. Máme v úmyslu oslovit také další odborníky na motorsport. Mezi ně řadíme i vás, naše čtenáře. V rubrice 'Zaujalo nás' budeme publikovat vámi napsané materiály, například v diskuzích pod články nebo zaslaných na redakční e-mail. Budete se podílet na tvorbě obsahu nového webu, kdykoli budete chtít.

ODKUDKOLI KDYKOLI OKAMŽITĚ

Máme taktéž zajištěn expresní servis v podobě krátkých zpráv. Nejde nám ani tak o to napsat jednou větou skutečnost, o které se nám nechce psát článek. Velkou výhodou je možnost okamžité publikace důležitých skutečností formou SMS například rovnou z důležité tiskové konference v dějišti závodu. Už nedokážeme být rychlejší! Což mi připomíná, že nemusíte chodit za F1sports, pokud nechcete. Přijdeme my k vám prostřednictvím RSS, Facebooku nebo Twitteru.

Očekáváme vaše kvalifikované diskuze pod jednotlivými články. Velice jednoduše pak může každý z vás dát najevo, zda se mu daný komentář líbí nebo nikoli. Považuji za zbytečné zdůraznit, že demokracie neznamená neomezenou volnost a i nadále se budeme snažit zajistit, aby diskuze měly rozumnou úroveň a byly prosté nepěkných slov a osobních útoků. Chceme totiž, abyste se u nás cítili dobře.

NEJEN F1 A MotoGP, ALE I DALŠÍ MOTORSPORT

Zapomenout nesmím ani na MotoGP. Z obou webů se stala jakási siamská dvojčata a co víc, neunikne vám u nás nic! Počínaje rokem 2010 totiž budeme informovat také o všem důležitém z oblastí motorsportu jiných než F1 a MotoGP. Zaměříme se zejména na české závodníky a události globálního významu.

Chybět nemůže galerie fotografií a videí a F1mag dostane nový kabátek.

Vstupujeme společně do nové úrovně. Jsem si vědom toho, že nás zejména vy, čtenáři, budete neustále pohánět kupředu, protože budete chtít lepší a exkluzivnější služby. A je to tak v pořádku. Za sebe a náš tým mohu jen garantovat, že pracujeme a usilovně pracovat budeme každý den minimálně na sto procent, abyste se k nám vždy rádi vraceli.

Vítejte v novém světě.

Další článek: Pokud se Stefan GP do formule 1 nedostane, bude prodávat testy

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00