Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

Beitske Visserové, která obsadila druhé místo v první sezóně ženské formulové W série, se líbí myšlenka Mezinárodní automobilové federace (FIA) a Ferrari hledat talentované závodnice a podporovat je v závodní kariéře.

V rámci programu dostane 25 mladých závodnic příležitost zabojovat o místo v Jezdecké akademii Ferrari, která vychovává mladé jezdce a připravuje je na vstup do formule 1. V minulosti akademií prošel například současný pilot Scuderie Charles Leclerc.

„Myslím, že je to velmi dobrý krok. Stejně jako W série i oni chtějí, abychom se dostaly v rámci motorsportu dále a tento nový program, který spolu zakládají FIA a Ferrari, má stejný cíl. Myslím, že je to dobré. Doufejme, že z něj vzejdou nějaké dobré závodnice.“

Visserová vede virtuální šampionát

Visserová vstoupila úspěšně do nové virtuální ligy W série, když vyhrála dva ze tří úvodních závodů na italské Monze. I díky tomu nyní o tři body vede průběžné pořadí před Irinou Sidorkovou z Ruska.

„Na simulátorech jsem vždy byla celkem dobrá. Když se ohlédnu zpátky, když jsem závodila ve formulích, tak jsme vždy před každým závodem byly rychlejší na simulátorech. Vždy jsem v tom byla docela dobrá.

„Nevím jak ostatní, ale já na to celkem dost trénovala. Vím, že i Irina, možná i některé další holky strávily hodiny na simulátoru.“

V reakci na globální pandemii koronaviru W série zcela zrušila letošní ročník a ženy budou proti sobě závodit pouze ve virtuálním šampionátu na nejslavnějších okruzích z celého světa. Visserová se přesto na reálné závodní okruhy brzy vrátí.

„Mám to štěstí, že mám také smlouvu s BMW, které sídlí v Německu. V rámci Evropy je teď mnohem větší volnost v cestování, takže celkem brzy s nimi opět začnu závodit. Mám z toho velkou radost, že budu moct závodit,“ říká Visserová, která minulý rok kromě W série závodila také v International GT Open za český tým Šenkýř Motorsport, kde v závodech za volantem BMW M6 GT3 tvořila posádku spolu se slovenským pilotem Richardem Gondou.

Foto: W Series

Doporučujeme

Články odjinud