Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

Beitske Visserové, která obsadila druhé místo v první sezóně ženské formulové W série, se líbí myšlenka Mezinárodní automobilové federace (FIA) a Ferrari hledat talentované závodnice a podporovat je v závodní kariéře.
Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

V rámci programu dostane 25 mladých závodnic příležitost zabojovat o místo v Jezdecké akademii Ferrari, která vychovává mladé jezdce a připravuje je na vstup do formule 1. V minulosti akademií prošel například současný pilot Scuderie Charles Leclerc.

„Myslím, že je to velmi dobrý krok. Stejně jako W série i oni chtějí, abychom se dostaly v rámci motorsportu dále a tento nový program, který spolu zakládají FIA a Ferrari, má stejný cíl. Myslím, že je to dobré. Doufejme, že z něj vzejdou nějaké dobré závodnice.“

Visserová vede virtuální šampionát

Visserová vstoupila úspěšně do nové virtuální ligy W série, když vyhrála dva ze tří úvodních závodů na italské Monze. I díky tomu nyní o tři body vede průběžné pořadí před Irinou Sidorkovou z Ruska.

„Na simulátorech jsem vždy byla celkem dobrá. Když se ohlédnu zpátky, když jsem závodila ve formulích, tak jsme vždy před každým závodem byly rychlejší na simulátorech. Vždy jsem v tom byla docela dobrá.

W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy

W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy

„Nevím jak ostatní, ale já na to celkem dost trénovala. Vím, že i Irina, možná i některé další holky strávily hodiny na simulátoru.“

V reakci na globální pandemii koronaviru W série zcela zrušila letošní ročník a ženy budou proti sobě závodit pouze ve virtuálním šampionátu na nejslavnějších okruzích z celého světa. Visserová se přesto na reálné závodní okruhy brzy vrátí.

„Mám to štěstí, že mám také smlouvu s BMW, které sídlí v Německu. V rámci Evropy je teď mnohem větší volnost v cestování, takže celkem brzy s nimi opět začnu závodit. Mám z toho velkou radost, že budu moct závodit,“ říká Visserová, která minulý rok kromě W série závodila také v International GT Open za český tým Šenkýř Motorsport, kde v závodech za volantem BMW M6 GT3 tvořila posádku spolu se slovenským pilotem Richardem Gondou.

Na restart sezóny se těší i závodní jezdkyně. Které letos můžeme vidět?

Na restart sezóny se těší i závodní jezdkyně. Které letos můžeme vidět?

Foto: W Series

Další článek: Vettel nemá motivaci řídit rudý vůz. Dá si rok pauzu, myslí si Webber

11:06 | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
20. září | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10