Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

Beitske Visserové, která obsadila druhé místo v první sezóně ženské formulové W série, se líbí myšlenka Mezinárodní automobilové federace (FIA) a Ferrari hledat talentované závodnice a podporovat je v závodní kariéře.
Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

V rámci programu dostane 25 mladých závodnic příležitost zabojovat o místo v Jezdecké akademii Ferrari, která vychovává mladé jezdce a připravuje je na vstup do formule 1. V minulosti akademií prošel například současný pilot Scuderie Charles Leclerc.

„Myslím, že je to velmi dobrý krok. Stejně jako W série i oni chtějí, abychom se dostaly v rámci motorsportu dále a tento nový program, který spolu zakládají FIA a Ferrari, má stejný cíl. Myslím, že je to dobré. Doufejme, že z něj vzejdou nějaké dobré závodnice.“

Visserová vede virtuální šampionát

Visserová vstoupila úspěšně do nové virtuální ligy W série, když vyhrála dva ze tří úvodních závodů na italské Monze. I díky tomu nyní o tři body vede průběžné pořadí před Irinou Sidorkovou z Ruska.

„Na simulátorech jsem vždy byla celkem dobrá. Když se ohlédnu zpátky, když jsem závodila ve formulích, tak jsme vždy před každým závodem byly rychlejší na simulátorech. Vždy jsem v tom byla docela dobrá.

W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy

W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy

„Nevím jak ostatní, ale já na to celkem dost trénovala. Vím, že i Irina, možná i některé další holky strávily hodiny na simulátoru.“

V reakci na globální pandemii koronaviru W série zcela zrušila letošní ročník a ženy budou proti sobě závodit pouze ve virtuálním šampionátu na nejslavnějších okruzích z celého světa. Visserová se přesto na reálné závodní okruhy brzy vrátí.

„Mám to štěstí, že mám také smlouvu s BMW, které sídlí v Německu. V rámci Evropy je teď mnohem větší volnost v cestování, takže celkem brzy s nimi opět začnu závodit. Mám z toho velkou radost, že budu moct závodit,“ říká Visserová, která minulý rok kromě W série závodila také v International GT Open za český tým Šenkýř Motorsport, kde v závodech za volantem BMW M6 GT3 tvořila posádku spolu se slovenským pilotem Richardem Gondou.

Na restart sezóny se těší i závodní jezdkyně. Které letos můžeme vidět?

Na restart sezóny se těší i závodní jezdkyně. Které letos můžeme vidět?

Foto: W Series

Další článek: Vettel nemá motivaci řídit rudý vůz. Dá si rok pauzu, myslí si Webber

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen