Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

Beitske Visserové, která obsadila druhé místo v první sezóně ženské formulové W série, se líbí myšlenka Mezinárodní automobilové federace (FIA) a Ferrari hledat talentované závodnice a podporovat je v závodní kariéře.
Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

V rámci programu dostane 25 mladých závodnic příležitost zabojovat o místo v Jezdecké akademii Ferrari, která vychovává mladé jezdce a připravuje je na vstup do formule 1. V minulosti akademií prošel například současný pilot Scuderie Charles Leclerc.

„Myslím, že je to velmi dobrý krok. Stejně jako W série i oni chtějí, abychom se dostaly v rámci motorsportu dále a tento nový program, který spolu zakládají FIA a Ferrari, má stejný cíl. Myslím, že je to dobré. Doufejme, že z něj vzejdou nějaké dobré závodnice.“

Visserová vede virtuální šampionát

Visserová vstoupila úspěšně do nové virtuální ligy W série, když vyhrála dva ze tří úvodních závodů na italské Monze. I díky tomu nyní o tři body vede průběžné pořadí před Irinou Sidorkovou z Ruska.

„Na simulátorech jsem vždy byla celkem dobrá. Když se ohlédnu zpátky, když jsem závodila ve formulích, tak jsme vždy před každým závodem byly rychlejší na simulátorech. Vždy jsem v tom byla docela dobrá.

W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy

W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy

„Nevím jak ostatní, ale já na to celkem dost trénovala. Vím, že i Irina, možná i některé další holky strávily hodiny na simulátoru.“

V reakci na globální pandemii koronaviru W série zcela zrušila letošní ročník a ženy budou proti sobě závodit pouze ve virtuálním šampionátu na nejslavnějších okruzích z celého světa. Visserová se přesto na reálné závodní okruhy brzy vrátí.

„Mám to štěstí, že mám také smlouvu s BMW, které sídlí v Německu. V rámci Evropy je teď mnohem větší volnost v cestování, takže celkem brzy s nimi opět začnu závodit. Mám z toho velkou radost, že budu moct závodit,“ říká Visserová, která minulý rok kromě W série závodila také v International GT Open za český tým Šenkýř Motorsport, kde v závodech za volantem BMW M6 GT3 tvořila posádku spolu se slovenským pilotem Richardem Gondou.

Na restart sezóny se těší i závodní jezdkyně. Které letos můžeme vidět?

Na restart sezóny se těší i závodní jezdkyně. Které letos můžeme vidět?

Foto: W Series

Další článek: Vettel nemá motivaci řídit rudý vůz. Dá si rok pauzu, myslí si Webber

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10