Virtuální safety car bude potřeba doladit, říkají jezdci

Jezdci si včera poprvé vyzkoušeli virtuální safety car, což je novinka reagující na nehodu Julese Bianchiho.
Virtuální safety car bude potřeba doladit, říkají jezdci

Pokud bude vyhlášen virtuální safety car (VSC), musí jezdci v úseku pod žlutými vlajkami zpomalit o 35%. Zatím není jasné, kdy bude VSC spuštěn, ale podle některých jezdců je potřeba ho ještě doladit.

„Bylo to velmi, velmi těžké,“ cituje slova Romaina Grosjeana Autosport. „Časový rozdíl se mění na devět desetin, mínus šest desetin, plus tři, pak mínus dvě.“

Například Jenson Button se ale obává, že by díky VSC mohl ztratit až 2 sekundy na soupeře.  

Pastor Maldonado žádný problém nevidí. „Na displeji dostáváte informace, které je potřeba sledovat, vidíte, zda jste nad nebo na cílovém čase. Také máte zvukovou signalizaci ve sluchátkách, pokud potřebujte trochu zpomalit. Je to velmi snadné. Když jste nad limitem, je to v pořádku, pokud pod, tak zpomalíte, takže je to snadné,“ říká Venezuelan.

Někteří z jezdců si systém vyzkoušeli jen v jednom z tréninků, takže ho nechtěli příliš hodnotit. Byl mezi nimi také Sebastian Vettel, podle kterého systém funguje, ale je třeba ho doladit. 

Další článek: Týmy v Austinu slavily Halloween

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10